Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

KOVÁŘSKÝ VÝCVIK OPĚT V KOVÁRNĚ VIVA

25. 03. 2024

Naše společnost je partnerem pro vzdělávání Střední průmyslové školy polytechnické - COP Zlín a při rozvíjení vzájemné spolupráce se ujímá výuky kovářského výcviku žáků oboru Strojní mechanik už dlouhá léta....více 

Kovářského výcviku se v termínu 11. 3. - 15. 3. 2024 zúčastnilo 16 žáků 2. ročníku. Studenti zde mají k dispozici kovářské výhně, nástroje a nářadí ke kování, dostatečný prostor k výuce až deseti žáků najednou. Měli možnost si vyrobit různé klíny do kladiv, podkovy, hřeby, kramle, krbové nářadí a jiné výrobky. S vyrobenými předměty se pak žáci mohli pochlubit rodičům a známým. I z tohoto důvodu se žáci snažili, aby výsledek byl co nejlepší.

Věříme, že i v budoucnu bude tato spolupráce pokračovat a budeme moci mladou generaci učit kráse tradičního řemesla.

 

KOVÁŘSKÁ PĚTKA S REKORDNÍ ÚČASTÍ

06. 12. 2023

V sobotu 11. listopadu jsme společně s Běhy Zlín uspořádali již 9. ročník běžeckého závodu Kovářská pětka. Počasí nám mimořádně přálo a díky tomu se tak ve startovním poli sešel rekordní počet malých i velkých příznivců běhu....více 

V rámci letošního ročníku Kovářské pětky uctili běžci památku nedávno zesnulého bývalého atleta a úspěšného trenéra Milana Nožičky. Na jeho počest se tak závodu zúčastnila i řada známých jmen ze sportovního světa, jako například přední světový tanečník Jakub Brück nebo mistr světa v kickboxu Robert Býček.

Máme radost, že se letos do závodu v hojném počtu zapojili i naši zaměstnanci a mohli jsme si tak společně v našem „Království VIVA“ užít skvělou sportovní atmosféru. Už teď se těšíme na příští jubilejní 10. ročník.

NAŠI NOVÍ VIRTUÁLNÍ KOLEGOVÉ

06. 09. 2023

V průběhu jara jsme mezi sebou přivítali, kromě těch živých kolegů i dva virtuální....více 

Jejich tváře jste mohli začít vídat na billboardech, na trolejbuse, na webu nebo na obrazovkách a nástěnkách ve firmě. Nové kolegy jsme „oživili“ na naši průběžnou náborovou kampaň, ale tím jejich „život“ mezi námi nekončí. Naopak začíná.

V průběhu druhé poloviny roku jsme jim společně vybírali jména. Zaužívala se nám Linda a Lubosh a autorkou těchto jmen je naše kolegyně Dagmar Štolhoferová.

VIVA DEN PRO VŠECHNY

03. 09. 2023

V sobotu 2. září jsme se společně potkali v námořnické modré v Lanáčku v Otrokovicích a překvapilo nás, kolik zaměstnanců přijalo výzvu a dorazilo v pruhovaných tričkách. Potkalo se nás více než 420 zaměstnanců, jejich rodin nebo kamarádů a dětí. Počasí nám přálo a nic nebránilo tomu, užít si společně parádní den....více 

Pro dospělé jsme si letos připravili pivní kvíz s teoretickou a praktickou částí. Praktickou část tvořil pivní košt. Vybrali jsme si pro vás čtyři lokální pivovary a nechali vás určit, které pivo je které. Správně tipovali tři z vás, a proto jsme o vítězi rozhodli losováním. Výhercem soudku piva se stal Zdeňa Blaha, kterému ještě jednou gratulujeme.

Soutěžilo se také v páce, do které se nechali přesvědčit pouze dva borci Roman Kleibl a Kuba Vaněček. Chlapi, ještě jednou díky za statečnost.  Za to přetahování lana mělo velký úspěch, ať už proti sobě soutěžily děti, pruhovaní a nepruhovaní, maminky, pánové nebo všichni dohromady.

 

V nohejbalu se společně utkaly čtyři týmy. Putovní pohár zůstává na „výstupce“ v rukách Miry Pastyříka, Romana Kleibla a Ondry Kolaříka. Ale velká gratulace patří všem, kteří se zapojili. Bylo to super!