Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

FRANTIŠEK ČERVENKA JE NOVÝM PREZIDENTEM SVAZU KOVÁREN ČR

28. 04. 2023

V úterý 25. dubna 2023 zvolili členové Svazu kováren České republiky na valné hromadě nové představenstvo na období 2023 až 2025. Prezidentem Svazu kováren se stal František Červenka, výkonný ředitel Kovárny VIVA....více 

Jeho hlavním úkolem bude reprezentovat Svaz kováren a zastupovat společné zájmy členů svazu při jednání s vládními orgány, ostatními podnikatelskými sdruženími, odbory, zahraničními partnery a kovárenskými svazy a dalšími organizacemi v oblastech dotýkajících se kovárenského průmyslu.

 SVAZ KOVÁREN ČR z. s. (SKČR) sdružuje průmyslové kovárny, výrobce strojů a zařízení pro tváření kovů za tepla, obchodní a servisní společnosti, výzkumné ústavy a školy, aktivně působící v oboru. Cílem činnosti SKČR je podpora a rozvoj aktivit svých členů a prosazování i ochrana společných zájmů a potřeb ve vztazích k domácím i zahraničním partnerům. Současně je snahou sdružení přispívat k rozvoji kovárenství jako oboru, podílet se na zvyšování odborné úrovně pracovníků, poskytovat informační servis, propagovat obor a rozvíjet v něm odbornou publikační činnost. V současné době má SKČR 21 řádných a 24 přidružených členů. 

NAŠI ZAMĚSTNANCI UŽ PODESÁTÉ SPOLEČNĚ HUBNOU PRO ZDRAVÍ I DOBROU VĚC

04. 03. 2023

Jubilejní desátý ročník projektu Kilo za kilo jsme odstartovali 1. února s cílem snížit svoji tělesnou hmotnost, udělat něco pro své zdraví a také podpořit děti z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně. Za každý zhubnutý kilogram jim i letos věnujeme 100 korun. Věříme, že to i tentokrát bude úctyhodná částka....více 

Oblíbený projekt spojený s hubnutím zahájilo stejně jako v předchozích letech společné úvodní převážení na speciální InBody váze, které zajistila společnost MediSPORT Zlín včetně detailní tělesné analýzy. Součástí odpoledne byly i individuální konzultace a přenáška trenéra kondičního běhání Boba Komína.

 

Těší nás velký zájem ze strany našich zaměstnanců. Letos se zúčastnilo zahájení rekordních 47 účastníků a další zájemci mají možnost do akce zapojit kdykoli v jejím průběhu,“ uvedl Zbyněk Rozsypal, jeden z iniciátorů akce, a představil i novinky letošního ročníku: „Během následujících 100 dní se mohou naši pracovníci zúčastnit běžecké přípravy pod vedením právě Boba Komína nebo se zapojit do krokové výzvy, která spočívá v překonání mety 1 milionu kroků za toto období. Věříme, že to bude zajímavá motivace, jak podpořit hubnutí i zdravým pohybem.“

 

Pevnou vůli a vytrvalost kromě dobrého pocitu a přátelského soupeření s kolegy posiluje tradičně také charitativní rozměr naší akce. „Čím více kilogramů se nám podaří zhubnout, tím více stokorun poputuje dětem z domova na Lazech,“ dodala personální ředitelka Martina Pravdová.

 

Akce Kilo za kilo potrvá do 11. května, kdy přesně po 100 dnech proběhne závěrečné převážení, vyhodnocení výsledků a vyhlášení celkového finančního výtěžku. Odměněni budou také vítězové, kteří zhubnou nejvíce a v krokové výzvě zdolají největší počet kroků.

ZNÁME DRŽITELE OCENĚNÍ ZAMĚSTNANEC ROKU 2022

03. 03. 2023

Poté, co byla v roce 2022 založena nová tradice lednového odměňování zaměstnanců, se v pondělí 23. ledna uskutečnilo setkání vedení naší společnosti se zaměstnanci nominovanými na ocenění „Zaměstnanec roku 2022“....více 

Vedoucí jednotlivých úseků hodnotili u zaměstnanců nejen pracovní výkony, osobní přístup a celkový přínos pro firmu, ale také osobní nasazení a vlastní rozvoj. Na základě těchto kritérií vybrali napříč firmou celkem 18 pracovníků, kterým bylo ocenění „Zaměstnanec roku 2022“ uděleno.

„Těší mě, že jsme s kolegy mohli alespoň krátce setkat a poděkovat jim za práci, kterou pro naši společnost odvádí. Věřím, že pro ně ocenění bude motivací i do budoucnosti a přeji jim hodně dalších pracovních úspěchů,“ poblahopřál zaměstnancům výkonný ředitel František Červenka.

 

 

VÁNOČNÍ VEČÍREK MĚL TAKÉ CHARITATIVNÍ ROZMĚR

20. 12. 2022

Nejen v duchu bujarého veselí se nesl vánoční večírek naší firmy. Jeho tradiční součástí byla opět i bohatá tombola, která kromě potěšení z krásných výher účastníkům večírků, přinesla i velkou radost jedné otrokovické rodině....více 

Úctyhodný výtěžek 42 100 Kč, který jsme ještě před Vánoci stihli předat, tak zásadně pomohl rodičům malé Arianky. Holčička přišla na svět s oboustranným rozštěpem patra a vzácným Ring chromosomu 18. Krátce po narození jí bylo diagnostikováno i krvácení do mozkových komor.

S Ariankou se zkrátka osud nemazlil a nadělil jí spoustu zdravotních komplikací a omezení, kvůli kterým je plně odkázaná na péči rodičů. Těší nás, že vybraná částka, alespoň částečně uleví rodině a pokryje 2/3 nákladného dvanáctidenního rehabilitačního pobytu v Piešťanech. Ten by holčička v potřebovala dle lékařů ideálně 4x ročně.

Společně s rodiči děkujeme všem, kteří koupí losu přispěli ke zlepšení Ariančina života.