Nejen v duchu bujarého veselí se nesl vánoční večírek naší firmy. Jeho tradiční součástí byla opět i bohatá tombola, která kromě potěšení z krásných výher účastníkům večírků, přinesla i velkou radost jedné otrokovické rodině....více

Úctyhodný výtěžek 42 100 Kč, který jsme ještě před Vánoci stihli předat, tak zásadně pomohl rodičům malé Arianky. Holčička přišla na svět s oboustranným rozštěpem patra a vzácným Ring chromosomu 18. Krátce po narození jí bylo diagnostikováno i krvácení do mozkových komor.

S Ariankou se zkrátka osud nemazlil a nadělil jí spoustu zdravotních komplikací a omezení, kvůli kterým je plně odkázaná na péči rodičů. Těší nás, že vybraná částka, alespoň částečně uleví rodině a pokryje 2/3 nákladného dvanáctidenního rehabilitačního pobytu v Piešťanech. Ten by holčička v potřebovala dle lékařů ideálně 4x ročně.

Společně s rodiči děkujeme všem, kteří koupí losu přispěli ke zlepšení Ariančina života.

Obchodní společnost Moravia Steel završila v prosinci proces akvizice naší kovárny. Od spoluvlastníka firmy Čestmíra Vančury odkoupila zbývající balík akcií Kovárny VIVA a.s. v objemu 34 %....více

Moravia Steel je tak nyní jediným vlastníkem kovárny, která navázala na tradici kovárny firmy Baťa z roku 1932. „Dokončení akvizice plně zapadá do naší strategie prodlužování výrobkových řetězců. Máme řadu ambiciózních plánů, jak výrobní podnik dál rozvíjet a upevnit pozici v tomto náročném specializovaném segmentu,“ podotkl předseda představenstva Moravia Steel Petr Popelář.

„Rozhodnutí o postupném prodeji podílu padlo v naší rodině už v dřívější době,“ vysvětlil důvody prodeje Čestmír Vančura a doplnil: „Myslím, že za těch 30 let se nám společně ve firmě podařilo odvést slušnou práci. Děkuji proto všem mým kolegům, kteří mi byli celá ta léta oporou a přeji jim i zákazníkům dobré pokračování v práci, kterou jsme před léty začali.“

Ohledně svého dalšího zapojení v aktivitách Kovárny VIVA dodal Čestmír Vančura: „Kontakt s kolegy i firmou neztrácím, pokračujeme i ve spolupráci při dalším zpracování výkovků.“

KOVÁŘSKÁ PĚTKA 2022

21. 11. 2022

Letošní ročník K5 v rekordní účasti! První v cíli byl opět Filip Vabroušek, ale zvítězili vlastně všichni. V sobotu 12. listopadu 2022 jsme společně s Běhy Zlín uspořádali už osmý ročník oblíbeného běžeckého klání „Kovářská pětka“. Bojovali malí i velcí, ženy i muži, zkušení běžci i začátečníci. A že jich letos bylo… A i když byl už na startu favorit závodu jasný, stát na bedně by si zasloužili opravdu všichni. Jako každý rok jsme si užili skvělou atmosféru a radost z běhání....více

Ani mrazivé počasí neodradilo účastníky Kovářské pětky a na startu se tak letos sešlo celkem 215 malých a velkých běžců. Hlavní závod odstartoval krátce po půl desáté u 72. budovy. Závodníci vyrazili na pětikilometrovou trať společně s účastníky Indiánského běhu, který byl letošní novinkou závodu a měřil 1900 metrů. V závodním poli nechyběli letos triatlet Petr Vabroušek a jeho syn. Filip Vabroušek stejně jako loni opět zvítězil a zdolal trať Kovářské pětky nejrychlejším časem 16:02, který byl ještě o půl minuty lepší než v roce 2021.

Na druhém místě se umístil Erik Machů (16:11) a třetí pak doběhl Andrej Višněvský (16:31).  Mezi ženami se nejlépe dařilo Evě Kučerové (19:41), která si o 50 sekund zlepšila svůj čas na této trati z minulého roku, kdy doběhla na druhém místě. Druhou nejrychlejší ženou letošního závodu byla Jarmila Hastíková (20:06), třetí potom byla Helena Chromeková (20:42).

„Letošní počet startujících nám udělal velkou radost a pro nás organizátory povzbuzením do dalších ročníků,“ zhodnotil počet účastníků Zbyněk Rozsypal a dodal: „Do cíle pětikilometrové trati doběhlo 161 závodníků a premiérový Indiánský běh na 1900 metrů zdolalo 22 běžců.“

Ještě před hlavním závodem odstartovaly i dětské závody pro menší běžce. Těch se zúčastnilo celkem 32 dětí, které bojovaly na tratích o délce 180 a 360 m.

Fotografie ze závodu naleznete zde

VIVA DEN 2022

12. 09. 2022

Věřím, že mi dáte za pravdu, že letošní VIVA DEN se opravdu vyvedl. Potkali jsme se v sobotu 3. 9. 2022 v Lanáčku v Otrokovicích a dorazilo nás více než 400. Od 14 hodin, kdy jsme náš firemní den odstartovali a otevřeli jsme brány areálu, přicházeli návštěvníci a čekal je opravdu bohatý program....více

Pro děti jsme připravili Stanoviště pro sviště a minisviště, za jejíž absolvování
a vyluštění hádanky dostaly pěkný dárek. Všechny atrakce byly ve stálém obležení. Ať už šlo o houpačky či malování na obličej nebo tetování. Lidský stolní fotbálek přilákal hromadu dětí a autíčka byla obsazená až do tmy.

A co dospělí? Ti se bavili atrakcemi také. Zápas v nohejbalu byl vydařený účastnicky i divácky a vítězný tým získal kromě medailí i Putovní pohár. Na celý turnaj pečlivě dohlížel a pískal jej Jan Křižan společně s Františkem Červenkou.
Připadla jim proto i čestná role při oceňování vítězných týmů.

Malí i velcí si spolu užili focení ve fotokoutku. A na památku si každý mohl odnést fotku domů. Tu druhou potom připíchl na speciální nástěnku i s přáním kovárně k jejímu jubileu.

Soutěž v přetahování lanem přilákala děti a posléze i celé rodiny, které soutěžily ze všech sil.

Vydařený firemní den i celou oslavu jsme završili dechberoucím ohňostrojem.