Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

VIVA JOURNAL USPĚL V NOMINACI NA ZLATÝ STŘEDNÍK

25. 07. 2023

Zlatý středník je československá profesní soutěž hodnotící nejlepší komunikační projekty a firemní interní a externí média vznikající jak v České republice, tak na Slovensku. Přihlášené práce hodnotí téměř 100 porotců patřících mezi přední profesionály z oboru marketingu, komunikace a PR. My jsme do soutěže přihlásili náš interní časopis VIVA Journal, který se dostal do úzkého výběru mezi šestici nejlepších firemních interních časopisů v celé České i Slovenské republice. To, jak celá soutěž dopadne se dozvíme v prvním týdnu v září. Tak nám držte palce....více 

KRÁLOVSTVÍ VIVA

25. 06. 2023

Jako již dlouholetý generální parter ZFF máme příležitost prezentovat naši firmu v rámci doprovodného programu festivalu a přiblížit tím naši značku široké veřejnosti. Našim cílem je každý rok pracovat s námětem, který bude blízký především dětem, ale zanechá vzpomínku i v jejich rodičích. K tomu nám letos posloužilo „Království VIVA“ a festivalová znělka, kterou se během celých sedmi dní prezentujeme zejména před každým filmovým představením, ale i při dalších festivalových událostech. Viděli jste ji?...více 

Pokud ne, k vidění je na Facebooku Kovárny VIVA a věřím, že se vám bude líbit. Najdete v ní propojení královské koruny s industriálním prostředím naší kovárny a letošním festivalovým sloganem BE KIND → BE KING, kterým jsme chtěli říct „buď laskavý, budeš král“.

Naše industriální Království VIVA vyrostlo na prostranství vedle parku Komenského, kde jsme se snažili propojit aktivní zónu pro děti a chilloutovou zónu pro jejich rodiče. Jak se nám to povedlo posuďte sami z přiložených fotek.

Neděle 4. 6. 2023 byla ve znamení běhu, kdy dopoledne odstartoval půlmaraton, který vedl přímo naším areálem. Později odpoledne se mnozí naši zaměstnanci se svými ratolestmi zapojili do rodinného běhu.

Děkujeme všem, kteří se na letošním úspěchu Kovárny VIVA na festivalu podíleli. Byla to naše společná práce a já věřím, že jsme ukázali, v jak milé a laskavé atmosféře umíme pracovat.

 

 

 

 

FRANTIŠEK ČERVENKA JE NOVÝM PREZIDENTEM SVAZU KOVÁREN ČR

28. 04. 2023

V úterý 25. dubna 2023 zvolili členové Svazu kováren České republiky na valné hromadě nové představenstvo na období 2023 až 2025. Prezidentem Svazu kováren se stal František Červenka, výkonný ředitel Kovárny VIVA....více 

Jeho hlavním úkolem bude reprezentovat Svaz kováren a zastupovat společné zájmy členů svazu při jednání s vládními orgány, ostatními podnikatelskými sdruženími, odbory, zahraničními partnery a kovárenskými svazy a dalšími organizacemi v oblastech dotýkajících se kovárenského průmyslu.

 SVAZ KOVÁREN ČR z. s. (SKČR) sdružuje průmyslové kovárny, výrobce strojů a zařízení pro tváření kovů za tepla, obchodní a servisní společnosti, výzkumné ústavy a školy, aktivně působící v oboru. Cílem činnosti SKČR je podpora a rozvoj aktivit svých členů a prosazování i ochrana společných zájmů a potřeb ve vztazích k domácím i zahraničním partnerům. Současně je snahou sdružení přispívat k rozvoji kovárenství jako oboru, podílet se na zvyšování odborné úrovně pracovníků, poskytovat informační servis, propagovat obor a rozvíjet v něm odbornou publikační činnost. V současné době má SKČR 21 řádných a 24 přidružených členů. 

NAŠI ZAMĚSTNANCI UŽ PODESÁTÉ SPOLEČNĚ HUBNOU PRO ZDRAVÍ I DOBROU VĚC

04. 03. 2023

Jubilejní desátý ročník projektu Kilo za kilo jsme odstartovali 1. února s cílem snížit svoji tělesnou hmotnost, udělat něco pro své zdraví a také podpořit děti z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně. Za každý zhubnutý kilogram jim i letos věnujeme 100 korun. Věříme, že to i tentokrát bude úctyhodná částka....více 

Oblíbený projekt spojený s hubnutím zahájilo stejně jako v předchozích letech společné úvodní převážení na speciální InBody váze, které zajistila společnost MediSPORT Zlín včetně detailní tělesné analýzy. Součástí odpoledne byly i individuální konzultace a přenáška trenéra kondičního běhání Boba Komína.

 

Těší nás velký zájem ze strany našich zaměstnanců. Letos se zúčastnilo zahájení rekordních 47 účastníků a další zájemci mají možnost do akce zapojit kdykoli v jejím průběhu,“ uvedl Zbyněk Rozsypal, jeden z iniciátorů akce, a představil i novinky letošního ročníku: „Během následujících 100 dní se mohou naši pracovníci zúčastnit běžecké přípravy pod vedením právě Boba Komína nebo se zapojit do krokové výzvy, která spočívá v překonání mety 1 milionu kroků za toto období. Věříme, že to bude zajímavá motivace, jak podpořit hubnutí i zdravým pohybem.“

 

Pevnou vůli a vytrvalost kromě dobrého pocitu a přátelského soupeření s kolegy posiluje tradičně také charitativní rozměr naší akce. „Čím více kilogramů se nám podaří zhubnout, tím více stokorun poputuje dětem z domova na Lazech,“ dodala personální ředitelka Martina Pravdová.

 

Akce Kilo za kilo potrvá do 11. května, kdy přesně po 100 dnech proběhne závěrečné převážení, vyhodnocení výsledků a vyhlášení celkového finančního výtěžku. Odměněni budou také vítězové, kteří zhubnou nejvíce a v krokové výzvě zdolají největší počet kroků.