Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

05. 05. 2021

Představenstvo společnosti Kovárna VIVA a.s. svolává řádnou valnou hromadu této společnosti na den 9.6.2021 od 11.00 hod...více 

Řádná valná hromada se uskuteční v sídle společnosti, na adrese Zlín, Vavrečkova 5333, PSČ: 760 01 v místnosti č. 304.

Valná hromada společnosti Kovárna Viva a.s. 9.6.2021

I přes mírný pokles zůstává Kovárna VIVA největší zápustkovou kovárnou v ČR

10. 03. 2021

Kovárna VIVA zveřejnila v těchto dnech své hospodářské výsledky za rok 2020. Utržila celkem 1 409 milionu korun, což je o 13 % méně než v předchozím roce. S produkcí přesahující 22 tisíc tun si ale stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice. Pro rok 2021 plánuje mírný růst i masivní investice a příjem nových zaměstnanců....více 

Rok 2020 nebyl pro mnohé průmyslové podniky tím nejlepším. Produkce citelně klesala kvůli pandemii koronaviru i ekonomickému útlumu. I v této situaci si však zlínská Kovárna VIVA udržela své hospodářské výsledky a finanční stabilitu na dobré úrovni. „Významný pokles poptávky jsme zaznamenali v prvním pololetí. Naopak koncem roku již registrujeme její mírné oživení,“ uvedl František Červenka, předseda představenstva a výkonný ředitel kovárny. „Pokles tržeb tak byl ve srovnání s dalšími firmami v oboru jen mírný,“ dodal.

 

Vyjádřeno v číslech – tržby byly o 13 % nižší než v roce 2019 a dosáhly výše 1,409 miliardy korun. Ani přes tento pokles ale Kovárna VIVA nepolevila v investicích. Do modernizace výrobních procesů zejména v oblastech obchodu, údržby, nástrojárny a interní logistiky bylo vloženo 114 milionů Kč. Na rok 2021 jsou v plánu další investice do obnovy a modernizace kovacích linek a do produktivity výroby v objemu 103 milionu korun. „Díky oživení poptávky u našich zákazníků předpokládáme v tomto roce mírný růst tržeb,“ doplnil František Červenka.

 

Kovárna se také dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovníků. Aktuálně hledá kováře, obsluhu CNC strojů a další výrobní profese. Volné pozice i pestrou nabídku zaměstnaneckých benefitů zveřejňuje na https://www.viva.cz/kariera/volne-pozice.

Dokončili jsme rekonstrukci 74. budovy baťovského areálu

20. 01. 2021

Několikaletou rekonstrukci jedné z budov továrního areálu završila v těchto dnech zlínská Kovárna VIVA. Již dříve proběhla výměna oken, byla opravena střecha, nyní vše ukončila renovace fasády. V budově se nachází sídlo firmy, ale také muzeum historie kovářství či centrum robotizace, které vychovává mladé inženýry. Rekonstrukce si vyžádala investici v celkové výši 10 milionů Kč....více 

Moderní průmyslová Kovárna VIVA sídlí v areálu bývalé baťovské továrny v celkem osmi budovách (72, 73, 74, 83, 86, 92, 94 a 95). Ta s číslem 74 je umístěna hned vedle vedení kovárny a její historie sahá až do 30. let minulého století. „Stavěla se v letech 1931–1932. Šlo o standardní budovu, jejímž autorem byl Ing. Franc, plány vypracoval F. Novotný. Od počátku byla určena pro strojírenskou výrobu,“ uvedl Martin Marek ze Státního okresního archivu Zlín.

 

Budova, ve které se dnes potkává historie oboru i budoucnost moderního kovářství, za posledních 6 let prošla citlivou rekonstrukcí. Snahou bylo co nejvíce dodržet tradiční baťovský vzhled, což se promítlo i do práce na fasádě, jíž byla renovace ukončena. „Provedli jsme několik testů barev, abychom co nejvěrněji vystihli původní odstín,“ potvrzuje Zbyněk Rozsypal, obchodní ředitel Kovárny VIVA a doplnil, že celková investice do renovace přesáhla částku 10 milionů Kč. Zajímavostí je také, že součástí budovy je původní nákladní výtah z roku 1937, který je stále funkční.

 

Kovárna VIVA vyrostla z baťovského základu. Původní průmyslová kovárna vznikla kolem roku 1932 právě jako součást firmy Baťa. Její novodobá historie se píše od roku 1992, kdy byla založena společnost Kovárna VIVA Zlín, spol. s r. o., která se v roce 2010 transformovala na akciovou společnost. Dnes patří zlínská Kovárna VIVA k významným hráčům na světových trzích v oblasti výroby a obrábění zápustkových výkovků z oceli. Specializuje se na dodávky pro nákladní i osobní vozy, manipulační techniku a další průmyslová odvětví, např. hydrauliku.

Do poslední čtvrtiny roku 2020 vstupujeme s optimismem

23. 10. 2020

Aktuální celospolečenská situace naznačuje, že nás vlivem druhé vlny pandemie COVID-19 čeká poměrně složité období. My však neklesáme na mysli. Výrobní plány naší společnosti totiž ukazují, že závěr letošního roku i začátek toho nadcházejícího by pro nás mohl být příznivý....více 

Nezbytnou podmínkou jsou ovšem zdraví zaměstnanci. Proto v Kovárně VIVA důsledně dodržujeme platná nařízení, nosíme roušky na pracovišti, používáme desinfekce a dodržujeme rozestupy. „Jsme rádi, že naši zaměstnanci přistupují k opatřením zodpovědně a dbají na jejich dodržování,“ oceňuje zodpovědný přístup pracovníků personální ředitel Martin Lutonský a dodává, že zaměstnanci, u kterých to pracovní zařazení dovoluje, vykonávají svoji práci z domu. Kovárna VIVA také omezila návštěvy obchodních partnerů, dodavatelů a dalších cizích osob do prostor firmy.

S ohledem na vývoj dění i objem zakázek, které nás v závěru roku čekají, nyní opět nabízíme příležitost uchazečům o zaměstnání. Přinášíme stále atraktivní zaměstnanecké benefity a obnovili jsme i náborové bonusy, nejen pro uchazeče, ale také pro stávající zaměstnance kovárny, kteří přivedou do našeho týmu nové kolegy. Víte, že bonus za doporučení operátora kovací linky je 25 000 Kč, za ostatní pracovní pozice 15 000 Kč?

Více informací o podmínkách rádi poskytneme na personálním oddělení  na telefonním čísle +420 577 051 304.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace