Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Dokončili jsme rekonstrukci 74. budovy baťovského areálu

20. 01. 2021

Několikaletou rekonstrukci jedné z budov továrního areálu završila v těchto dnech zlínská Kovárna VIVA. Již dříve proběhla výměna oken, byla opravena střecha, nyní vše ukončila renovace fasády. V budově se nachází sídlo firmy, ale také muzeum historie kovářství či centrum robotizace, které vychovává mladé inženýry. Rekonstrukce si vyžádala investici v celkové výši 10 milionů Kč....více 

Moderní průmyslová Kovárna VIVA sídlí v areálu bývalé baťovské továrny v celkem osmi budovách (72, 73, 74, 83, 86, 92, 94 a 95). Ta s číslem 74 je umístěna hned vedle vedení kovárny a její historie sahá až do 30. let minulého století. „Stavěla se v letech 1931–1932. Šlo o standardní budovu, jejímž autorem byl Ing. Franc, plány vypracoval F. Novotný. Od počátku byla určena pro strojírenskou výrobu,“ uvedl Martin Marek ze Státního okresního archivu Zlín.

 

Budova, ve které se dnes potkává historie oboru i budoucnost moderního kovářství, za posledních 6 let prošla citlivou rekonstrukcí. Snahou bylo co nejvíce dodržet tradiční baťovský vzhled, což se promítlo i do práce na fasádě, jíž byla renovace ukončena. „Provedli jsme několik testů barev, abychom co nejvěrněji vystihli původní odstín,“ potvrzuje Zbyněk Rozsypal, obchodní ředitel Kovárny VIVA a doplnil, že celková investice do renovace přesáhla částku 10 milionů Kč. Zajímavostí je také, že součástí budovy je původní nákladní výtah z roku 1937, který je stále funkční.

 

Kovárna VIVA vyrostla z baťovského základu. Původní průmyslová kovárna vznikla kolem roku 1932 právě jako součást firmy Baťa. Její novodobá historie se píše od roku 1992, kdy byla založena společnost Kovárna VIVA Zlín, spol. s r. o., která se v roce 2010 transformovala na akciovou společnost. Dnes patří zlínská Kovárna VIVA k významným hráčům na světových trzích v oblasti výroby a obrábění zápustkových výkovků z oceli. Specializuje se na dodávky pro nákladní i osobní vozy, manipulační techniku a další průmyslová odvětví, např. hydrauliku.

Do poslední čtvrtiny roku 2020 vstupujeme s optimismem

23. 10. 2020

Aktuální celospolečenská situace naznačuje, že nás vlivem druhé vlny pandemie COVID-19 čeká poměrně složité období. My však neklesáme na mysli. Výrobní plány naší společnosti totiž ukazují, že závěr letošního roku i začátek toho nadcházejícího by pro nás mohl být příznivý....více 

Nezbytnou podmínkou jsou ovšem zdraví zaměstnanci. Proto v Kovárně VIVA důsledně dodržujeme platná nařízení, nosíme roušky na pracovišti, používáme desinfekce a dodržujeme rozestupy. „Jsme rádi, že naši zaměstnanci přistupují k opatřením zodpovědně a dbají na jejich dodržování,“ oceňuje zodpovědný přístup pracovníků personální ředitel Martin Lutonský a dodává, že zaměstnanci, u kterých to pracovní zařazení dovoluje, vykonávají svoji práci z domu. Kovárna VIVA také omezila návštěvy obchodních partnerů, dodavatelů a dalších cizích osob do prostor firmy.

S ohledem na vývoj dění i objem zakázek, které nás v závěru roku čekají, nyní opět nabízíme příležitost uchazečům o zaměstnání. Přinášíme stále atraktivní zaměstnanecké benefity a obnovili jsme i náborové bonusy, nejen pro uchazeče, ale také pro stávající zaměstnance kovárny, kteří přivedou do našeho týmu nové kolegy. Víte, že bonus za doporučení operátora kovací linky je 25 000 Kč, za ostatní pracovní pozice 15 000 Kč?

Více informací o podmínkách rádi poskytneme na personálním oddělení  na telefonním čísle +420 577 051 304.

Podpořili jsme malé i velké běžce v rámci Festivalového VIVA rodinného běhu

22. 09. 2020

V sobotu 12. září se uskutečnil již pátý ročník Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín 2020, jehož součástí je už tradičně i speciální běh pro rodiny s dětmi a začínající běžce....více 

Letos poprvé jsme se stali titulárním partnerem přímo tohoto závodu, který navazuje na tradici baťovských běhů. Věděli jste, že jednoho takového se na začátku své běžecké kariery zúčastnil i Emil Zátopek?

Nově se Festivalový VIVA rodinný běh uskutečnil už v 11:00 hodin dopoledne. Na jeho 1400 metrů dlouhou trať se vydala téměř pětistovka nadšených malých i velkých běžců. Těší nás, že si závod všichni užili i přes složitou epidemiologickou situaci. Za svoji odvahu a radost z pohybu získali nejen krásnou perníkovou medaili, ale také originální veselé tričko Kovárny VIVA s motivem robota, který je symbolickým prvkem nejen pro naši kovárnu, ale také letošní jubilejní 60. Zlín Film Festival.

František Červenka promluvil na zahajovací tiskové konferenci k festivalu

04. 09. 2020

Výkonný ředitel František Červenka se v pátek 4. září zúčastnil zahajovací tiskové konference k 60. Zlín Film Festivalu v Malém Sále Kongresového centra....více 

V rámci tohoto oficiálního setkání pro média představil program připravený pro návštěvníky festivalu a vyjádřil podporu organizátorům v jejich snažení, že i přes složitou situaci nevzdali přípravy a jubilejní ročník festivalu uskutečnili.“ Těšíme se opět na filmový a doprovodný program festivalu, který se chystáme navštívit i s našimi obchodními partnery.“

Uvedl také nové spojení Kovárny VIVA s rodinným během, který nyní nese název Festivalový VIVA rodinný běh. „Chceme v naší firmě navázat na tradici baťovských běhů, proto jsme se rozhodli zapojit ještě aktivněji, než v předchozích ročnících,“ vysvětlil František Červenka.

Z rukou prezidenta festivalu Čestmíra Vančury převzal originální pamětní minci ve stříbře vyrobenou u příležitosti 60. ročníku Zlín Film Festivalu, kterou společně s ním obdrželi i hejtman Jiří Čunek, primátor Jiří Korec a rektor UTB Vladimír Sedlařík.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace

Sdělení obchodním partnerům

Produkce není žádným způsobem omezena.

Dodávky surovin a materiálu jsou přijímány bez omezení.
I přes současnou komplikovanou situaci v Evropě i ve světě v souvislosti s rozšířením nového typu koronaviru vyrábí Kovárna VIVA v plánovaném objemu. Dle platných nařízení vlády ČR je povolen pohyb zboží i služeb, žádné z preventivních opatření se nedotýká pohybu materiálu a zboží do areálu Kovárny VIVA ani expedice výrobků.
05.03.2021

Zavřít