Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

22. 05. 2020

Představenstvo společnosti Kovárna VIVA a.s. svolává řádnou valnou hromadu této společnosti na den 24.6.2020 od 10.00 hod...více 

Řádná valná hromada se uskuteční v sídle společnosti, na adrese Zlín, Vavrečkova 5333, PSČ: 760 01 v místnosti č. 304.

Valná hromada společnosti Kovárna Viva a.s. 24.6.2020

Výtěžek z tomboly společenského večera pomůže klientům mobilního hospice

07. 04. 2020

Nadaci Most k domovu jsme věnovali 30 000 korun. Peníze vybrané v tombole na společenském večeru Kovárny VIVA využije nadace na nákup potřebného lékařského vybavení pro klienty domácího hospice....více 

Paní Silvie Staňková z nadace Most k domovu si na začátku dubna převzala výtěžek z tomboly společenského večera naší firmy. Děkujeme všem, kdo přispěli.

Nadace pro paliativní pacienty a jejich rodiny slouží především k financování kvalitní paliativní péče a péče o dlouhodobě nemocné v domácím prostředí. Z prostředků nadace jsou hrazeny především platy zdravotnického personálu, nákup zařízení potřebných pro domácí péči, doprava lékaře a sester k pacientům, léky a další služby, které si musí pacient hratit z vlastních prostředků.

 

Zlín Film Festival odhalil vizuál jubilejního 60. ročníku. Jako generální partner jsme nemohli chybět.

05. 02. 2020

2020: Návrat do budoucnosti, avizované téma jubilejního 60. Zlín Film Festivalu, inspirovalo i autory vizuálu, který v úterý 4. února organizátoři festivalu odhalili v Kongresovém centru ve Zlíně. Jeho základem je opět opice, i když ve zcela nové podobě. Spojením digitálně upravených kreseb hlavy opice a hlavy robota totiž vznikl nový grafický prvek - „Robo-opice“. Festival se uskuteční od 29. května do 6. června....více 

Šedesátý ročník nejstarší a největší filmové přehlídky svého druhu na světě se ponese v duchu tématu 2020: NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI. „Návrat“ představuje úctyhodnou historii festivalu a „budoucnost“ je příslibem naplňování vize jeho moderní podoby rozvíjené prostřednictvím vědy, techniky a vzdělávání,“ uvádí prezident festivalu Čestmír Vančura.

 

Autory letošního vizuálu jsou opět výtvarník Petr Nikl a designér Zdeněk Macháček. Jeho základem se stalo spojením kreseb opice a robota a vznikl tak nový celek - graficky pevná digi-ikona ROBO-OPICE. „Chceme dokázat veřejnosti, že vizuál vytvořený spojením popsaných prvků, navodí atmosféru věčné touhy „dotknout se hvězd“ a může oslovit úplně všechny generace,“ uvádí Zdeněk Macháček ze zlínského Studia 6.15.

 

Mimo již tradiční SOUTĚŽE a sekci nazvanou FESTIVAL CLASSICS se dramaturgie 60. ročníku zaměří právě na snímky ve speciální ročníkové edici s názvem 2020: NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI. „Tato sekce si klade za cíl rozšíření obzorů malých a mladých návštěvníků v oblasti vědy a techniky. Filmy v ní budou dramaturgicky rozděleny do tří skupin: dokumentární filmy o vědě a technice, hrané sci-fi filmy pro děti a mládež a sekce věnovaná filmovým trikům,“ vysvětluje umělecká ředitelka Markéta Pášmová. Série dokumentárních filmů prozradí mladému divákovi více o klíčových pojmech jako je vesmír, umělá inteligence, virtuální realita, počítačové hry či informační technologie. „Vedle samotných filmů doplní tuto minisekci i odborné přednášky pro školy i pro veřejnost a pokusí se zodpovědět otázku, v čem nám naše životy technologie a technika ulehčují, a naopak jaká nebezpečí nám od nich hrozí,“ upřesňuje Markéta Pášmová. Minisekce vědeckofantastických hraných filmů pak má poskytnout mladému divákovi zábavu, dobrodružství, ale i ponaučení a rozšíření obzorů. Nejčastější téma setkání s mimozemskou civilizací doplní příběhy o robotech, objevování nových světů či alternativní budoucnosti.

 

V roce 2020 by se dožil 100 let jeden z nejvýznamnějších průkopníků trikových filmů, americký filmař, výtvarník Ray Harryhausen, jenž stvořil jedinečné loutky z filmů Souboj Titánů, Jáson a Argonauti či Sedmá Sindibádova cesta. Současník Karla Zemana, od jehož narození letos uplyne 110 let, se stal inspirací pro režiséry Stevena Spielberga, Petera Jacksona, George Lucase, Tima Burtona a mnoho dalších. „Sekcí Kouzlo filmových triků bychom rádi vzdali hold nejen jemu, ale i dalším tvůrcům speciálních efektů, kteří za pomoci nejnovějších technologií přináší divákům neuvěřitelné filmové zážitky,“ vysvětluje Markéta Pášmová.

 

Tuto minisekci tvoří filmy, které se staly revolučními po stránce speciálních a vizuálních efektů. Speciální projekce filmů jako např. Metropolis, 2001: Vesmírná odysea, Jurský park, Matrix či Gravitace budou doplněny o odborný úvod Kamila Fily a Borise Masníka.

 

Právě trikový výtvarník a supervizor filmových efektů Boris Masník, který patří mezi nejlepší odborníky v Česku a často se také podílí na projektech zahraničních, společně s programovým oddělením festivalu vytváří sekci věnovanou filmovým efektům. „Pro letošní téma festivalu - a žánr sci-fi obecně - je filmový trik jedním ze základních výrazových prostředků. Seznámit návštěvníky festivalu s historií i zákulisím trikové práce je pro mne pozitivní výzvou,“ říká Boris Masník a dodává: „Během svých setkání s diváky festivalu bych kromě jiného rád poukázal na to, že filmové triky realizované v naší kinematografii nijak ve své kvalitě nezaostávaly za světovou produkcí i na fakt, že čeští trikoví specialisté a firmy v současnosti úspěšně spolupracují na velkých zahraničních „Blockbusterech“ a navazují tak úspěšně na tradici založenou Karlem Zemanem a dalšími našimi trikovými tvůrci.“

 

Neméně důležitým tématem festivalu, které se promítne zejména do doprovodného programu, je samotná oslava 60. ročníku. „Významný ročník, který zaokrouhluje úctyhodnou číselnou řadu na šedesátce se neobejde bez příjemných setkání, překvapení a akcí. Věřím, že si ho naši návštěvníci hlavně užijí,“ říká výkonná ředitelka Jarmila Záhorová a uvádí příklady z připravovaného programu: „Jistě je potěšíme už samotným zahájením festivalu v podobě veřejného openingu na Gahurově prospektu, pro nejmenší zase chystáme velkou dětskou party.“ Nebude však chybět ani výstava velkoformátových davových fotografií z minulých ročníků festivalu, moderní virtuální galerie mapující jeho historii, speciální festivalový stroj času a další aktivity. Historii festivalu připomene i připravovaný dokument České televize režiséra a zlínského rodáka Tomáše Luňáka.

 

Tradiční součástí Zlín Film Festivalu bude opět dražba uměleckých filmových klapek. 23. ročník Salonu filmových klapek odstartuje 17. března v Praze. KLAPKA TOUR 2020 bude mít letos opět 5 zastávek – z Prahy se vydá do Mladé Boleslavi, Olomouce, Brna a do Zlína, kde vyvrcholí tradiční aukcí, která se uskuteční 31. května v Kongresovém centru.

 

Po páté zakončí filmovou přehlídku ve Zlíně Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín, jehož start je naplánován na sobotu 6. června na 16:00 hodin, nově od Kongresového centra Zlín. Předcházet mu bude ve 14:00 i oblíbený Festivalový rodinný běh na 1400 metrů určený pro rodiče s dětmi a také pro ty, kteří preferují kratší trasy. Odstartuje opět na náměstí Míru.

 

Zlín Film Festival se od 12. do 16. června přesune do Mikulova, kde se již počtvrté budou konat Mikulovské ozvěny Zlín Film Festivalu.

 

Zde se můžete podívat na celý záznam tiskové konference.

ZAMĚSTNANCI SPOLU ZAČALI OPĚT HUBNOUT, ZA KAŽDÉ KILO DÁ KOVÁRNA VIVA STO KORUN NA CHARITU

17. 01. 2020

Úvodním převážením začal v Kovárně VIVA 7. ročník oblíbené motivační výzvy „Kilo za kilo“. Rovnice je jasná – za každý kilogram, který v následujících třech měsících zaměstnanci zhubnou, věnuje firma 100 korun dětem z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně. Přechozí ročníky projektu už dětem přinesly bezmála 65 tisíc korun....více 

37 statečných se v polovině ledna v Kovárně VIVA společně pustilo do boje s povánočními kilogramy. V rámci projektu „Kilo za kilo“ je kromě snahy o vylepšení zdraví a kondice motivuje také charitativní rozměr akce. Za každý kilogram, který po dobu trvání akce zhubnou, věnuje jejich zaměstnavatel, Kovárna VIVA, sto korun zlínskému dětskému domovu.

 

Součástí úvodní schůzky bylo nejen vážení, které stanovilo výchozí hmotnost všech účastníků, ale také přednáška výživové poradkyně Kateřiny Kotíkové. Hubnoucí se tak dozvěděli, jak se správně stravovat a zdravě hubnout. Kromě váhy o sobě získali i další údaje jako celkový objem tělesného a viscerálního tuku, body mass index (BMI), objem svalové hmoty a byl jim stanoven metabolický věk, který odráží stav těla.

 

Výzva běží do 30. dubna. „Poté budou vyhlášeni nejúspěšnější účastníci a samozřejmě také celkový finanční výtěžek,“ uvedl jeden z iniciátorů akce, Zbyněk Rozsypal. Zaměstnanci Kovárny VIVA se společně projektu „Kilo za kilo“ účastní už od roku 2014 a celkem na charitu přispěli téměř 65 tisíci korunami.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace

Sdělení obchodním partnerům

Produkce není žádným způsobem omezena.

Dodávky surovin a materiálu jsou přijímány bez omezení.
I přes současnou komplikovanou situaci v Evropě i ve světě v souvislosti s rozšířením nového typu koronaviru vyrábí Kovárna VIVA v plánovaném objemu. Dle platných nařízení vlády ČR je povolen pohyb zboží i služeb, žádné z preventivních opatření se nedotýká pohybu materiálu a zboží do areálu Kovárny VIVA ani expedice výrobků.
06.06.2020

Zavřít