Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

ZAMĚSTNANCI SPOLU ZAČALI OPĚT HUBNOUT, ZA KAŽDÉ KILO DÁ KOVÁRNA VIVA STO KORUN NA CHARITU

17. 01. 2020

Úvodním převážením začal v Kovárně VIVA 7. ročník oblíbené motivační výzvy „Kilo za kilo“. Rovnice je jasná – za každý kilogram, který v následujících třech měsících zaměstnanci zhubnou, věnuje firma 100 korun dětem z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně. Přechozí ročníky projektu už dětem přinesly bezmála 65 tisíc korun....více 

37 statečných se v polovině ledna v Kovárně VIVA společně pustilo do boje s povánočními kilogramy. V rámci projektu „Kilo za kilo“ je kromě snahy o vylepšení zdraví a kondice motivuje také charitativní rozměr akce. Za každý kilogram, který po dobu trvání akce zhubnou, věnuje jejich zaměstnavatel, Kovárna VIVA, sto korun zlínskému dětskému domovu.

 

Součástí úvodní schůzky bylo nejen vážení, které stanovilo výchozí hmotnost všech účastníků, ale také přednáška výživové poradkyně Kateřiny Kotíkové. Hubnoucí se tak dozvěděli, jak se správně stravovat a zdravě hubnout. Kromě váhy o sobě získali i další údaje jako celkový objem tělesného a viscerálního tuku, body mass index (BMI), objem svalové hmoty a byl jim stanoven metabolický věk, který odráží stav těla.

 

Výzva běží do 30. dubna. „Poté budou vyhlášeni nejúspěšnější účastníci a samozřejmě také celkový finanční výtěžek,“ uvedl jeden z iniciátorů akce, Zbyněk Rozsypal. Zaměstnanci Kovárny VIVA se společně projektu „Kilo za kilo“ účastní už od roku 2014 a celkem na charitu přispěli téměř 65 tisíci korunami.

Výrobní ředitel Kovárny VIVA Miroslav Labaj oslavil životní jubileum

15. 01. 2020

V lednu roku 1960 se v kopcovitém terénu Hostýnských vrchů, ve valašské obci Hošťálková, narodil Miroslav Labaj. Výrobní ředitel a místopředseda představenstva Kovárny VIVA celý svůj profesní život zasvětil práci ve strojírenství....více 

Po úspěšném absolvování Střední průmyslové školy v nedalekém Vsetíně zahájil v roce 1979 studia na Vysokém učení technickém v Brně v oboru Slévárenská technologie. A právě jeho diplomová práce jej přivedla do Zlína, konkrétně do slévárny tehdejšího ZPS Zlín, kde se poprvé setkal se svým budoucím zaměstnavatelem a zakladatelem Kovárny VIVA. „Shodou okolností jsem trošku asistoval u jeho vstupu do inženýrského stavu při práci na jeho diplomce, kterou obhájil na výbornou,“ vzpomíná Čestmír Vančura. Tehdy ještě Miroslav Labaj netušil, že toto setkání ovlivní i jeho budoucnost.

 

Po ukončení studia na VUT se vrátil do svého rodiště, kde v letech 1987 - 91 působil jako vrchní mistr kovárny ve firmě Rostex Hošťálková, následně pak do roku 1995 jako vedoucí TPV v Kovexu Hošťálková, a poté pracoval až do roku 2006 ve funkci výrobně technického ředitele v KG Forge Hošťálková.

 

V době, kdy osud této kovárny nebyl úplně jasnou záležitostí, hledali zrovna zakladatelé Kovárny VIVA Josef Vičánek a Čestmír Vančura nového kolegu pro posílení řízení výroby. Jejich cesty se tak znovu sešly. „Převzít pozici výrobního šéfa po Jožkovi nebylo pro Mirka úplně jednoduché, kovárna navíc nabírala na tempu, měnila způsob organizace plánování výroby a zaváděla IS. Spolu s jeho tehdejší  asistentkou Sylvou Patíkovou toho často měli plné brýle. Že je Mirek dodnes nepotřebuje, svědčí o jeho schopnostech a charakteru,“ dodává Vančura.

 

Miroslav Labaj se během svého působení v Kovárně VIVA podílel na utvoření vize a hodnot společnosti 4Z, na zavedení autonomní údržby, zavedení sledování CEZ a eliminaci plýtvání a také zavedení bezobslužného provozu obráběcích center v nástrojárně. V posledních letech významně přispěl k modernizaci kovacích linek s využitím robotizace a automatizace.

 

Kovárna pod jeho vedením výroby a podpořená i jeho účastí v managementu firmy zvládla na výtečnou všechny strasti i radosti spojené s několikanásobným zvýšením výroby i poklesem o více jak 50 procent v roce 2009, zaváděním nových technologií, robotizací linek, nekonečným příběhem permanentní obměny části personálu.

 

Z technického pracovního prostředí průmyslové kovárny se rád vrací k manželce, se kterou vychoval dvě dcery. Ve volném čase se stará o dům se zahradou a své králíky. Rád vaří a aktivně odpočívá při pěší a cykloturistice. Jeho největším potěšením jsou čtyři vnučky.
„Je zvláštní, že Mirek je snad jediným mým kolegou ze současného vedení, na kterého osobně jsem za 15 let spolupráce nikdy necítil potřebu mluvit nahlas. Zlézat s Mirkem pomyslné vrcholky a nacházet nové zkratky na nejvyšší z nich, je radost. Těším se spolu s mými kolegy na další,“ uzavírá Čestmír Vančura a připojuje se k ostatním kolegům z Kovárny VIVA  s přáním pevného zdraví, pracovní energie a radosti v kruhu rodinném.

Čestmír Vančura byl hostem v pořadu Stříbrný vítr na ČRo

04. 01. 2020

Hostem Jitky Novotné v pořadu Stříbrný vítr na ČRo Dvojka byl v sobotu 4. ledna spolumajitel Kovárny VIVA a prezident Mezinárodního festivalu filmů pro děti Čestmír Vančura....více 

Co má zapálený zlínský patriot na tomto městě, jeho duchu a obyvatelích rád?
Najde se v oborech jako stavařina, strojařina a metalurgie prostor pro krásu i vzrušující dobrodružství? A které ze snímků, zrozených ve zlínských filmových ateliérech, řadí Čestmír Vančura ke svým zamilovaným?

Poslechněte si Rozhovor s Čestmírem Vančurou v pořadu Stříbrný vítr

Známe vítěze 6. ročníku Kovářské pětky

11. 11. 2019

V sobotu 9. listopadu 2019 se v továrním areálu bývalých Baťových závodů uskutečnil šestý ročník unikátního závodu „Kovářská pětka“. V hlavním závodě na pět kilometrů pořádaném již tradičně Kovárnou VIVA zvítězil Tomáš Navrátil. Akce se konala jako součást seriálu Běhů Zlín....více 

Hlavní závod odstartoval krátce po desáté hodině u 72. budovy. Závodníci vyrazili na pětikilometrovou trať společně s běžci štafet. Opět se s nimi na start postavili i junioři, pro něž byl připravený okruh o délce 1900 metrů. V závodním poli s nimi nechyběl ani úspěšný zlínský triatlet Petr Vabroušek a jeho syn Filip Vabroušek, který obhajoval loňské vítězství.

 

Nejrychleji nakonec trať Kovářské pětky zdolal Tomáš Navrátil časem 16:00. Na druhém místě se umístil Jan Kolárik (16:25) a třetí pak doběhl Filip Vabroušek (17:02). Mezi ženami si nejlépe stejně jako v minulém roce vedla Jana Žaludková, která doběhla do cíle s časem 20:50.

 

Jsme potěšení zájmem a počtem účastníků akce, který se rok od roku zvyšuje,“ uvedl za organizující Kovárnu VIVA Zbyněk Rozsypal a dodal: „I přes chladné a deštivé počasí doběhlo do cíle pětikilometrové trati 170 závodníků. Juniorskou trať na 1900 metrů dokončilo stejně jako loni 26 běžců,“

 

Ještě před hlavním závodem odstartovaly i dětské závody pro menší běžce. Těch se zúčastnilo celkem 36 dětí, které závodily na tratích o délce 180 a 360 m.

 

 

Kompletní výsledky na http://www.behyzlin.cz/vysledky/

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace