Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Známe vítěze 6. ročníku Kovářské pětky

11. 11. 2019

V sobotu 9. listopadu 2019 se v továrním areálu bývalých Baťových závodů uskutečnil šestý ročník unikátního závodu „Kovářská pětka“. V hlavním závodě na pět kilometrů pořádaném již tradičně Kovárnou VIVA zvítězil Tomáš Navrátil. Akce se konala jako součást seriálu Běhů Zlín....více 

Hlavní závod odstartoval krátce po desáté hodině u 72. budovy. Závodníci vyrazili na pětikilometrovou trať společně s běžci štafet. Opět se s nimi na start postavili i junioři, pro něž byl připravený okruh o délce 1900 metrů. V závodním poli s nimi nechyběl ani úspěšný zlínský triatlet Petr Vabroušek a jeho syn Filip Vabroušek, který obhajoval loňské vítězství.

 

Nejrychleji nakonec trať Kovářské pětky zdolal Tomáš Navrátil časem 16:00. Na druhém místě se umístil Jan Kolárik (16:25) a třetí pak doběhl Filip Vabroušek (17:02). Mezi ženami si nejlépe stejně jako v minulém roce vedla Jana Žaludková, která doběhla do cíle s časem 20:50.

 

Jsme potěšení zájmem a počtem účastníků akce, který se rok od roku zvyšuje,“ uvedl za organizující Kovárnu VIVA Zbyněk Rozsypal a dodal: „I přes chladné a deštivé počasí doběhlo do cíle pětikilometrové trati 170 závodníků. Juniorskou trať na 1900 metrů dokončilo stejně jako loni 26 běžců,“

 

Ještě před hlavním závodem odstartovaly i dětské závody pro menší běžce. Těch se zúčastnilo celkem 36 dětí, které závodily na tratích o délce 180 a 360 m.

 

 

Kompletní výsledky na http://www.behyzlin.cz/vysledky/

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ ROČNÍK KOVÁŘSKÉ PĚTKY

25. 10. 2019

V sobotu 9. listopadu se v továrním areálu uskuteční již šestý ročník běžeckého závodu s příznačným názvem „Kovářská pětka“. Oblíbené sportovní klání je určené pro velké i malé příznivce běhu. Závod pořádá Kovárna VIVA jako součást seriálu Běhů Zlín....více 

Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje stejně jako v loňském roce v 10:11 hodin na ulici Vavrečkova u 72. budovy. Zúčastnit se ho mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo. Junioři a zdatné děti, které si troufnou vyrazit na trať společně s dospělými, si mohou zaběhnout první okruh ze tří, který bude mít asi 1900 metrů.

Pro nejmladší závodníky jsou připraveny kratší trasy odstupňované dle věkových kategorií, které startují již od 9:10 hodin.

 

Pro závodníky a jejich fanoušky bude opět připraveno drobné občerstvení.

 

Pořadatelé doporučují zvýhodněnou on-line registraci se startovným ve výši 50 Kč předem na www.behyzlin.cz. Přihlásit se je ovšem možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závod do 9:30 hod.), kdy startovné činí 150 Kč pro dospělé. Dětské kategorie jsou zpoplatněny symbolickými 5 Kč a hradí se přímo na místě.

 

Více informací o závodu na Facebooku Kovárny VIVA nebo www.behyzlin.cz

Nadační fond Kovárny VIVA spolupořádal Vzpomínkový večer k 80. výročí vzniku Školy umění Zlín

19. 09. 2019

Václav Chad, Jan Rajlich, Miroslav Šimorda, Vincenc Makovský, Slavoj Kovařík. Tato a další jména jsou spojena se Školou umění Zlín, založenou před 80 lety Janem Antonínem Baťou. K oslavě výročí jejího založení se v úterý 10. září konal ve Zlíně vzpomínkový večer. Kromě vernisáže výstavy děl Václava Chada a kreseb jeho spolužáků ze Školy umění na Zlínském zámku, byla také slavnostně odhalena pamětní deska před budovou školy. Slavnostní večer vyvrcholil komponovaným programem Pocta Škole umění v Památníku Tomáše Bati a následnou laserovou projekcí na jeho budově....více 

Škola umění Zlín, uměleckoprůmyslová škola Baťových závodů, započala první ročník studia 18. září 1939. Právě v těchto dnech by tedy oslavila 80. výročí zahájení výuky. K připomenutí této události připravil Nadační fond Kovárny VIVA a společnost Zlínský zámek komponovaný vzpomínkový večer. Zahájen byl 10. září v 17 hodin v prostorách galerie na zámku, která nese jméno jednoho ze studentů Školy umění, Václava Chada. Vernisáží byla otevřena výstava „Láska v křečích explozí – Škola umění Zlín“. Ta představuje zcela unikátní a dosud nepublikované album kreseb studentů této školy. Shromáždil je v červnu 1943 Otakar Hudeček, když si absolventi prvního ročníku navzájem vyměňovali své kresby. Album obsahuje kresby a drobné grafiky 22 autorů, mezi nimiž jsou kromě Otakara Hudečka například Václav Chad, František Chmelař, Jan Rajlich či jejich pedagog Vincenc Makovský. „Je to generace druhé světové války. V jejích nervech cítíme snad až někde v duševních koutech záchvěvy ještě ne úplně přemoženého strachu, nejistoty, zoufalství, tísně i bolesti. Poezie mládí v protileteckých krytech. Láska v křečích explozí a nepochopitelného ničení lidstva," napsal ve vzpomínkách Otakar Hudeček.

 

Program večera pokračoval odhalením pamětní desky před budovou Školy umění Zlín (nyní sídlo Policie ČR) na Náměstí TGM. V sousedním Památníku Tomáše Bati se potom uskutečnil pořad Pocta Škole umění, kterým provedla proděkanka Fakulty multimediální komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Silvie Stanická a na němž vystoupili profesor Petr Sáha, Čestmír Vančura, syn jednoho z absolventů Školy umění - Jan Rajlich a Zdeněk Makovský, syn známého sochaře, malíře a designéra Vincence Makovského. Večer završila laserová projekce děl Václava Chada na fasádu Památníku Tomáše Bati.

 

Organizátorem večera byl Nadační fond Kovárny VIVA a společnost Zlínský zámek o. p. s., záštitu převzal profesor Vladimír Sedlařík, rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Foto: TOAST

 

 

 

VIVA den 2019 vyšel na jedničku

30. 08. 2019

Poslední prázdninová sobota patřila našim zaměstnancům a jejich rodinám. V areálu sazovického koupaliště se totiž konal tradiční VIVA den....více 

Pro naše zaměstnance i jejich rodinné příslušníky pořádá naše společnost každoročně VIVA den. Tentokrát se konal v sobotu 24. srpna v krásném sportovním areálu sazovického koupaliště. Účasníky rodinného dne oficiálně přivítalo vedení Kovárny VIVA a pak už se naplno rozběhl bohatý program.

 

Naši nejmenší si během celého odpoledne užívali vodní hrátky a taky zábavu s Maxem, který si připravil soutěže, tanečky, tvoření a spoustu další zábavy.  

Kdo se chtěl trochu protáhnout, mohl si zacvičit jógu nebo zkusit jumping na trampolínkách se sympatickými instrukrorkami Sportcentra MATY. Po celé odpoledne probíhaly turnaje v nohejbale, volejbale, pétanque. V hlavní soutěži "Vivácké neckyádě" poměřily síly nejdříve týmy rodičů a dětí a o něco později týmy dospělých. Byli jsme svědky krásných sportovních výkonů i nelítostných soubojů. V neckyádě nenašli přemožitele Václav a Lenka Stodůlkovi. První muž naší firmy, František Červenka, vybojoval vítězství v pétanque. Na pomyslnou bednu se hned několikrát postavil Roman Kleibl a jeho rodinný tým.

 

Slunečné počasí nám přálo celý den, takže bazény i vířivka přišli vhod každému, kdo se chtěl osvěžit nebo jen chvíli relaxovat.

Výdej energie při sportovních výkonech je samozřejmě nutné kompenzovat, takže byla připravena spousta dobrot k jídlu i pití. K pohodě a příjemné atmosféře přispěly také dvě výborné kapely. Odpoledne vyhrávalo "naše" Ripteto a večer to rozjela partička 80's Factory.

 

Věříme, že letošní VIVA den si všichni užili a budeme se těšit zase za rok!

 

 

 

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace