Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Čestmír Vančura si odnesl trofej nejlepšího EY Podnikatele roku 2018 Zlínského kraje

19. 02. 2019

Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje. Stal se jím Čestmír Vančura, spolumajitel a ředitel pro strategický rozvoj společnosti Kovárna VIVA a.s., která navazuje na baťovskou tradici poctivého řemesla a v současné době je jednou z nejmodernějších průmyslových kováren ve střední Evropě....více 

Nezávislá porota, které předsedal Lubomír Stoklásek ze společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky, ocenila u Čestmíra Vančury především jeho pracovitost, houževnatost a věrnost tradici i kvalitě výrobků. V loňském roce si titul nejlepšího podnikatele Zlínského kraje odnesl Stanislav Martinec, majitel společnosti KOMA MODULAR s.r.o., která je předním českým výrobcem a dodavatelem modulárních budov.

 

Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen pošesté. Kraj žije významným baťovským vlivem, a tak se rok co rok účastní velké množství úspěšných firem napříč obory. Zlínský kraj má i svého celorepublikového vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky, kterým se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel světoznámé TESCOMY.

 

V letošním ročníku soutěže si titul EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje odnáší Čestmír Vančura, spolumajitel společnosti Kovárna VIVA, který v devadesátých letech přišel s nápadem založit ve Zlíně průmyslovou kovárnu a měl kuráž aktivně oslovit své budoucí odběratele. Čestmír Vančura je také velký patriot, jenž spoustu času, peněz i úsilí soustřeďuje na společensky prospěšné aktivity a podporu kultury v regionu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

 

Ve Zlínském kraji je spousta šikovných lidí, kteří si zaslouží, aby byla jejich práce nejen oceněna, ale i zviditelněna, protože při svém podnikání se nesoustředí jen na zisk a obchodní cíle, ale myslí také na své zaměstnance, kterým vytvářejí příznivé pracovní klima, a jsou tak přínosem pro své okolí a celou společnost,“ vyzývá k zapojení do soutěže Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

 

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2018 České republiky budou vyhlášeny 5. března 2019. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2019 v Monte Carlu.

 

 

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Zlínského kraje:

 

2013: František a Robert Kudelovi, Chropyňská strojírna a.s.

2014: Pavel Stodůlka, Gemini oční klinika a.s.

2015: Michele Tajariol, TAJMAC-ZPS, a.s.

2016: Petr Chmela, TESCOMA s.r.o.

2017: Stanislav Martinec, KOMA MODULAR s.r.o.

 

 

O soutěži EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem.

Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech.

 

 

 

 

 

 

Už po šesté hubneme pro dobrou věc

08. 02. 2019

Koncem ledna jsme ve snaze shodit přebytečné „vánoční“ kilogramy odstartovali už šestý ročník výzvy „Kilo za kilo“. Letos se nám do ní zapojilo rekordních 39 účastníků. „Čím více kilogramů půjde do konce dubna dolů, tím více stokorun poputuje dětem z domova na Lazech. Tedy přesně podle rovnice obsažené v názvu projektu „Kilo za kilo“,“ uvádí Zbyněk Rozsypal, jeden z iniciátorů akce....více 

Novinkou pro tento rok je odborná podpora ze strany výživové poradkyně Kateřiny Kotíkové. Ta v rámci úvodní přednášky poradila, jak upravit stravovací návyky a co jíst pro efektivní hubnutí. „Ráno je povoleno téměř vše, ale večerní pivo si tím pádem musíte dát na snídani,“ vtipkovala Kateřina Kotíková, která kromě vstupního převážení provedla také analýzu svalové hmoty, tělesného i viscerálního tuku a vypočetla účastníkům jejich body mass index (BMI) a metabolický věk. 

Soutěž skončí ke 30. dubnu a potom vyhlásíme nejen celkový finanční výtěžek a vítěze, který zhubl nejvíce, ale také ty nejlepší v redukci nebezpečného viscerálního tuku, ve snížení hodnoty BMI nebo metabolického věku. „Průměrná váha přihlášených se pohybuje lehce přes 83 kilo a jejich metabolický věk je 41,6 let. Uvidíme, o kolik se jim podaří snažením během tří měsíců nejen zhubnout, ale také omládnout,“ dodává výživová poradkyně. 

Společně hubneme ve výzvě „Kilo za kilo“ už od roku 2014 a na dobrou věc jsme tak už věnovali téměř 50 tisíc korun. Děkujeme všem zúčastněným.

ZLÍN FILM FESTIVAL PŘEDSTAVIL VIZUÁL 59. ROČNÍKU. BYLI JSME PŘI TOM

06. 02. 2019

Ve středu 6. února byl náš výkonný ředitel František Červenka hostem tiskové konference Zlín Film Festivalu, kde byl odhalený nový vizuál. I v letošním roce je totiž Kovárna VIVA generálním partnerem největší filmového festivalu pro děti a mládež svého druhu na světě. Už teď se těšíme na to, jaký bude ten nadcházející ročník....více 

Díky účasti na tiskové konferenci, ale už leccos tušíme. Hlavním tématem nadcházejícího ročníku festivalu je „Objevuj a poznávej“ a váže se k letošním stým narozeninám slavného cestovatele, dobrodruha a spisovatele Miroslava Zikmunda. Proto ani ve vizuálu festivalu kromě opiček nechybí legendární vůz Tatra 87, kterým cestovatelé Hanzelka a Zikmund projeli svět. Vizuál pak doplňuje barevný kruh symbolizující slunce.

 

Cestovatelská témata se prý budou prolínat jak filmovým, tak doprovodným programem. Ve speciální sekci se organizátoři festivalu zaměří právě na téma „Objevuj & poznávej“. Můžeme se tak těšit na  filmové poznávání a objevování ve třech oblastech: PŘÍRODA, LIDÉ a ZEMĚ.

 

Samotné významné životní jubileum pana Miroslava Zikmunda připomene festival projekcemi filmů, besedami či výstavami, na jejichž programu a obsahu spolupracuje s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a samozřejmě s Klubem Hanzelky a Zikmunda ve Zlíně.

 

V návaznosti na téma „Objevuj a poznávej“ nebudou chybět mezi hosty festivalu ani další významní cestovatelé, popularizátoři cestování a dobrodruhové, se kterými se diváci budou moci setkat nejen v rámci filmových besed. Pozvání do Zlína přijali například český filmový producent, režisér, spisovatel a „filmař žraloků“ Steve Lichtag, etnolog a cestovatel Mnislav Atapana Zelený, dobrodruh se žlutým trabantem Dan Přibáň nebo profesionální cestovatelka a novinářka Lucie Radová, která mimo jiné procestovala Jižní Ameriku v tuktuku. Sérii cestovatelských přednášek doplní i umělkyně, spisovatelka a cestovatelka Dorota Nvotová nebo fotografové Václav Šilha a Jan Rybář. Můžeme se tak těšit i na vyprávění o nízkonákladovém cestování s názvem Ponožky na cestách či o dobrodružné cestě přes Indii na rikšách.

 

I naše společnost bude aktivním účastníkem doprovodného programu. Již nyní můžeme prozradit, že Kovárnu VIVA objevíte v centru filmového dění - na náměstí Míru.

 

 

 

VIVA a Alper slaví výročí!

27. 12. 2018

Dne 13.12. 2018 tomu bylo již pět let, co se součástí rodiny VIVA stala také dceřiná prostějovská kovárna Alper....více 

Vzájemná spolupráce nese ovoce již od samého počátku. Díky významným investicím do strojového parku, ale i ostatní výrobní infrastruktury, postupně navyšujeme kapacity. A obrovský kus práce byl odveden i ve vzájemné optimalizaci procesů a dalších synergických efektů.

Že se to ve dvou táhne vždycky lépe dokazují i naše čísla – od roku 2013 jsme totiž zvládli navýšit celkový objem výroby v Alper o 45 %, tržby narostly dokonce o více jak 66%.


Věříme, že i nadcházející roky pro nás budou víc než úspěšné. Máme mnoho plánů, které chceme zrealizovat a jelikož nespíme na vavřínech, tak si také rádi nastavujeme vysoké cíle. Tím nejaktuálnějším je v Prostějově meta 7000 vykovaných tun ročně.


Víme, že jsou to mj. právě silná partnerství, co nás neustále posunuje kupředu – a pomáhá naplnit naše poslání: „Pracovat tak, abychom si zasloužili dobrou budoucnost“.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace