Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Nadační fond Kovárny VIVA spolupořádal Vzpomínkový večer k 80. výročí vzniku Školy umění Zlín

19. 09. 2019

Václav Chad, Jan Rajlich, Miroslav Šimorda, Vincenc Makovský, Slavoj Kovařík. Tato a další jména jsou spojena se Školou umění Zlín, založenou před 80 lety Janem Antonínem Baťou. K oslavě výročí jejího založení se v úterý 10. září konal ve Zlíně vzpomínkový večer. Kromě vernisáže výstavy děl Václava Chada a kreseb jeho spolužáků ze Školy umění na Zlínském zámku, byla také slavnostně odhalena pamětní deska před budovou školy. Slavnostní večer vyvrcholil komponovaným programem Pocta Škole umění v Památníku Tomáše Bati a následnou laserovou projekcí na jeho budově....více 

Škola umění Zlín, uměleckoprůmyslová škola Baťových závodů, započala první ročník studia 18. září 1939. Právě v těchto dnech by tedy oslavila 80. výročí zahájení výuky. K připomenutí této události připravil Nadační fond Kovárny VIVA a společnost Zlínský zámek komponovaný vzpomínkový večer. Zahájen byl 10. září v 17 hodin v prostorách galerie na zámku, která nese jméno jednoho ze studentů Školy umění, Václava Chada. Vernisáží byla otevřena výstava „Láska v křečích explozí – Škola umění Zlín“. Ta představuje zcela unikátní a dosud nepublikované album kreseb studentů této školy. Shromáždil je v červnu 1943 Otakar Hudeček, když si absolventi prvního ročníku navzájem vyměňovali své kresby. Album obsahuje kresby a drobné grafiky 22 autorů, mezi nimiž jsou kromě Otakara Hudečka například Václav Chad, František Chmelař, Jan Rajlich či jejich pedagog Vincenc Makovský. „Je to generace druhé světové války. V jejích nervech cítíme snad až někde v duševních koutech záchvěvy ještě ne úplně přemoženého strachu, nejistoty, zoufalství, tísně i bolesti. Poezie mládí v protileteckých krytech. Láska v křečích explozí a nepochopitelného ničení lidstva," napsal ve vzpomínkách Otakar Hudeček.

 

Program večera pokračoval odhalením pamětní desky před budovou Školy umění Zlín (nyní sídlo Policie ČR) na Náměstí TGM. V sousedním Památníku Tomáše Bati se potom uskutečnil pořad Pocta Škole umění, kterým provedla proděkanka Fakulty multimediální komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Silvie Stanická a na němž vystoupili profesor Petr Sáha, Čestmír Vančura, syn jednoho z absolventů Školy umění - Jan Rajlich a Zdeněk Makovský, syn známého sochaře, malíře a designéra Vincence Makovského. Večer završila laserová projekce děl Václava Chada na fasádu Památníku Tomáše Bati.

 

Organizátorem večera byl Nadační fond Kovárny VIVA a společnost Zlínský zámek o. p. s., záštitu převzal profesor Vladimír Sedlařík, rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Foto: TOAST

 

 

 

VIVA den 2019 vyšel na jedničku

30. 08. 2019

Poslední prázdninová sobota patřila našim zaměstnancům a jejich rodinám. V areálu sazovického koupaliště se totiž konal tradiční VIVA den....více 

Pro naše zaměstnance i jejich rodinné příslušníky pořádá naše společnost každoročně VIVA den. Tentokrát se konal v sobotu 24. srpna v krásném sportovním areálu sazovického koupaliště. Účasníky rodinného dne oficiálně přivítalo vedení Kovárny VIVA a pak už se naplno rozběhl bohatý program.

 

Naši nejmenší si během celého odpoledne užívali vodní hrátky a taky zábavu s Maxem, který si připravil soutěže, tanečky, tvoření a spoustu další zábavy.  

Kdo se chtěl trochu protáhnout, mohl si zacvičit jógu nebo zkusit jumping na trampolínkách se sympatickými instrukrorkami Sportcentra MATY. Po celé odpoledne probíhaly turnaje v nohejbale, volejbale, pétanque. V hlavní soutěži "Vivácké neckyádě" poměřily síly nejdříve týmy rodičů a dětí a o něco později týmy dospělých. Byli jsme svědky krásných sportovních výkonů i nelítostných soubojů. V neckyádě nenašli přemožitele Václav a Lenka Stodůlkovi. První muž naší firmy, František Červenka, vybojoval vítězství v pétanque. Na pomyslnou bednu se hned několikrát postavil Roman Kleibl a jeho rodinný tým.

 

Slunečné počasí nám přálo celý den, takže bazény i vířivka přišli vhod každému, kdo se chtěl osvěžit nebo jen chvíli relaxovat.

Výdej energie při sportovních výkonech je samozřejmě nutné kompenzovat, takže byla připravena spousta dobrot k jídlu i pití. K pohodě a příjemné atmosféře přispěly také dvě výborné kapely. Odpoledne vyhrávalo "naše" Ripteto a večer to rozjela partička 80's Factory.

 

Věříme, že letošní VIVA den si všichni užili a budeme se těšit zase za rok!

 

 

 

Letošní charitativní hubnutí "Kilo za kilo" vyneslo 14 570 korun pro dětský domov

16. 07. 2019

Předáním šeku dětem z domova na Lazech jsme udělali pomyslnou tečku za 6. ročníkem charitativního hubnutí "Kilo za kilo"....více 

Letos se k výzvě přidalo rekordních 44 účastníků, na které v průběhu tří měsíců dohlížela výživová poradkyně Kateřina Kotíková. 

Závěrečné převážení ukázalo, že jsme společně dokázali zhubnout 145,7 kilogramů. Podle rovnice „Kilo za kilo“ se tak na šeku pro děti z domova na Lazech objevila částka 14 570 korun. Jak nám při předávání šeku prozradily tety, darované peníze využijí například na letní tábory a další prázdninové aktivity pro děti.

Ve výzvě „Kilo za kilo“ společně hubneme od roku 2014 a na dobrou věc jsme už věnovali více než 64 tisíc korun. 

 

Zlín ožívá 59. ročníkem Zlín Film Festivalu a my jsme opět při tom

22. 05. 2019

V pátek 24. května začíná 59. ročník Zlín Film Festivalu. V letošním roce je Kovárna VIVA opět generálním partnerem největšího filmového festivalu pro děti a mládež svého druhu na světě....více 

Hlavním tématem tohoto ročníku festivalu je „Objevuj a poznávej“. Váže se k letošním stým narozeninám slavného cestovatele, dobrodruha a spisovatele Miroslava Zikmunda.
Cestovatelská témata se prolínají jak filmovým, tak i doprovodným programem.
 
I naše společnost se aktivně podílí na festivalovém doprovodném programu. VIVA zónu najdete přímo v centru filmového dění - na náměstí Míru.
Pro děti máme nachystané papírové skládačky VIVA náklaďáků. Děti si je mohou vymalovat a zasoutěžit si o festivalové balíčky a tři velké krabice stavebnice LEGO. 
Máme připravené také kovářské nářadí, se kterým si návštěvníci mohou udělat veselou fotku u fotostěny.
Návštěvníkům představíme naši společnost a seznámí se zde s výrobky kovárny. Ty si mohou potěžkat, ale také se dozvědí jakým procesem musí projít, proč je naše kovárna špičkou ve svém oboru nebo kde se vlastně dnes výkovky používají.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace