Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

GIRLS DAY ZLÍN 2019

18. 04. 2019

Aktivně jsem se zapojili do setkání studentek středních škol se ženami, které se díky své píli a houževnatosti prosadily v oborech tradičně zastávaných muži. Jejich příběhy se stávají inspirací pro všechny, kteří hledají své budoucí uplatnění na trhu práce....více 

Jednou z úspěšných žen, které středoškolačkám prezentovaly svůj příběh v bloku „Moje cesta ve světě vědy a techniky“, byla Romana Minářová, která ve ViVĚ pracuje jako Inženýrka kvality.

V dalším bloku pak představil Kovárnu ViVA personální ředitel Martin Lutonský. Studentkám přiblížil možnosti uplatnění středoškolaček a vysokoškolaček v naší společnosti, především na pozicích v obchodě, na kvalitě nebo v laboratoři.

Setkání GIRLS DAY ZLÍN 2019 pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. 

Tým Kovárny VIVA se opět zúčastnil odborné soutěže „T-PROFI“

20. 03. 2019

Ve 3. ročníku Krajského kola odborné soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“ měla svůj tým také naše firma. Akce, kterou pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, proběhla 6. března 2019 v Experimentariu Střední průmyslové školy Otrokovice....více 

Pět vícegeneračních týmů sestavených z žáků základních a středních škol Zlínského kraje, odborníka ze spolupracující firmy a pedagogického pracovníka plnilo jednotně zadaný úkol s využitím polytechnické stavebnice Merkur. Úkolem bylo sestavit a zprovoznit konstrukci funkčního zařízení v časovém limitu 3 hodin. Porota hodnotila v průběhu soutěže přístup k zadání, spolupráci týmu, technické řešení a funkčnost zařízení.

Fandili jsme žákům SOU Uherský Brod a ZŠ Velký Ořechov, kteří reprezentovali tým Kovárny VIVA. I když se moc snažili, na vítězství to letos nestačilo. Vyhrál a do národního kola soutěže postoupil tým Continental Barum Otrokovice, složený ze studentů Střední průmyslové školy Otrokovice a žáků Základní školy Mánesova z Otrokovic.

 

Cílem soutěže je podpořit polytechnickou výuku. Rozvíjet u žáků ZŠ a studentů manuální dovedností, kreativní myšlení a posilovat prestiž technických profesí. Významná je také propagace existující spolupráce zaměstnavatelů se středními a základními školami.

Odbornou soutěž Talenty pro firmy „T-PROFI“ pořádá Hospodářská komora České republiky. Partneři soutěže jsou Střední průmyslová škola Otrokovice a její Experimentarium, AUSTIN DETONATOR Vsetín, CONTINENTAL BARUM Otrokovice, KOVÁRNA VIVA Zlín, ČESKÁ ZBROJOVKA Uherský Brod a CHROPYŇSKÁ STROJÍRNA. Soutěž podpořil Zlínský kraj.

Jak se nám dařilo v roce 2018?

13. 03. 2019

Kovárna VIVA má za sebou jeden z nejlepších roků historie. V roce 2018 utržila celkem 1,7 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 24 procent. Za úspěchem stojí zejména nové projekty, růst produktivity a dlouhodobé investice do modernizace a robotizace výroby....více 

Hranici 25 tisíc tun výkovků překonala poprvé v roce 2018 produkce průmyslové Kovárny VIVA. To jí zajistilo první příčku mezi českými zápustkovými kovárnami. Tržby narostly oproti roku 2017 o 322 milionů korun a dosáhly výše 1, 7 miliardy Kč. K odběratelům zápustkových výkovků z různých druhů oceli patří významné světové firmy jako BOSCH, Scania, ZF Group, Poclain Hydraulics nebo Linde.

 

Vše se nám podařilo díky naší společné práci, oživení průmyslu, navýšení počtu realizovaných projektů i investicím ve výši 141 milionů korun,“ sdělil František Červenka, výkonný ředitel a předseda představenstva Kovárny VIVA. „Nejdůležitější oporou je však náš tým. Bez kvalitních, šikovných a technicky zdatných kolegů by nebylo možné takových výsledků dosáhnout,“ dodává. Kovárna VIVA proto na rozvoj zaměstnanců klade dlouhodobý důraz, o čemž svědčí například 2. místo v ocenění Zaměstnavatel regionu 2018. Spolupracuje také se středními i vysokými školami na rozvoji technicky založených studentů.

 

Úspěch by nebyl možný ani bez pravidelných investic do modernizace výroby. Kovárna VIVA vsadila na robotizaci a automatizaci, za posledních osm let pořídila již dvacet robotů. Aktuálně spustila další linku se dvěma roboty a v plánu je nákup minimálně dalších šesti do roku 2020. „Robotizace významně ulehčuje lidem práci, zvyšuje jejich produktivitu a tím i konkurenceschopnost firmy,“ doplnil František Červenka.

 

Také pro rok 2019 jsou připraveny nové projekty, v plánu je zvýšení kapacity výroby, modernizace zařízení a další investice v celkové výši 250 milionů korun. Po dvou letech výrazného růstu očekává Kovárna VIVA pro rok 2019 stabilizaci a tržby na podobné úrovni jako v loňském roce.

Čestmír Vančura v Praze zabodoval!

06. 03. 2019

Zlínský podnikatel a prezident Zlín Film Festivalu získal další významné ocenění v rámci prestižní soutěže EY Podnikatel roku 2018 České republiku. Po vítězství v krajském kole, převzal v úterý 5. března v pražském paláci Žofín také Cenu České televize - Podnikatelský přínos kultuře a umění....více 

Toto ocenění bylo letos uděleno potřetí v historii soutěže a jejím držitelem se za rok 2018 stal Čestmír Vančura ze společnosti Kovárna VIVA a.s. „Velmi si toho vážím. Je to pro mě osobně pocta získat uznání v tak prestižní soutěži a současně také velké povzbuzení pro náš tým v tom, co děláme - především na filmovém festivalu, v obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek i v kovárně. A je to také dobrá zpráva pro Zlín,“ reagoval na vítězství Čestmír Vančura a dodal: „Zlín mi toho hodně dal a proto své aktivity v oblasti podpory kultury a umění vnímám jako možnost se městu, regionu a spoluobčanům odvděčit.“

 

Čestmír Vančura začal podnikat na počátku 90. let. V roce 1992 ve Zlíně spoluzaložil průmyslovou Kovárnu VIVA, která navazuje na tradici baťovských strojíren. Společnost sídlí v prostorách bývalého Baťova areálu a stále vyrábí v budově původní kovárny. VIVA zaměstnává 600 lidí a konsolidovaným obratem téměř 2 miliardy korun ročně patří mezi významné hráče ve svém oboru.

 

Od mládí je Čestmír Vančura velkým milovníkem a systematickým podporovatelem historie, kultury a umění. Záleží mu na udržení baťovského odkazu a na rozvoji Zlínska. Pokouší se o citlivou rekonstrukci areálu se zachováním baťovského rázu, v roce 2012 se zasadil o záchranu torza proslulé baťovské zdi, která v minulosti lemovala Baťovy závody. Kovárna VIVA zbývající úsek zdi odkoupila a zrestaurovala. V jedné z budov kovárny Vančura otevřel galerii výtvarného umění, kde vystavuje především exponáty ze své soukromé sbírky. Umělecké předměty pochází hlavně od autorů spojených se Zlínskem. Vančura osobně podporuje odkaz díla studentů a pedagogů Školy umění ve Zlíně, Nadační fond Kovárny VIVA se věnuje vzdělávání nové generace a zachování kulturního dědictví společnosti i celého regionu.

 

Čestmír Vančura patří mezi zakladatele společnosti Zlínský zámek o.p.s., která usiluje o revitalizaci historicky nejstarší zlínské budovy. Čestmír Vančura se také věnuje projektům rozvíjejícím zlínskou filmovou tradici. Od roku 2015 je majitelem společnosti pořádající Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Zlín Film Festival a je prezidentem tohoto prestižního podniku.

 

Vančura zároveň zahájil revitalizaci Produkčního domu v areálu Filmových ateliérů. S pomocí kolegů a odborníků zachránil a shromáždil exponáty z historie zlínských ateliérů a vytvořil rozsáhlou expozici Kabinet filmové historie. Je také předsedou správní rady nadačního fondu FILMTALENT Zlín, který podporuje začínající tvůrce a řadí se mezi zakladatele neziskového spolku Regionální filmový fond. V neposlední řadě je Vančura prezidentem Zlínského kreativního klastru, který sdružuje subjekty se zájmem o rozvoj města a regionu.

 

Cena České televize - Podnikatelský přínos kultuře a umění

Do soutěže o Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění může být zařazen jakýkoliv účastník soutěže, který podporuje finančně či materiálně projekty, jež jsou součástí kultivace českého veřejného života skrze umění (hudební festivaly, výstavní činnost atp.), ale také projekty zaměřené na veřejný prostor (péče o krajinu, kulturní dědictví, architektura atp.). Podpora těchto projektů není předmětem podnikatelské činnosti podnikatele a není realizována za účelem dosažení zisku.

O soutěži EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech. Více na www.podnikatelroku.cz

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace