Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

VIVA a Alper slaví výročí!

27. 12. 2018

Dne 13.12. 2018 tomu bylo již pět let, co se součástí rodiny VIVA stala také dceřiná prostějovská kovárna Alper....více 

Vzájemná spolupráce nese ovoce již od samého počátku. Díky významným investicím do strojového parku, ale i ostatní výrobní infrastruktury, postupně navyšujeme kapacity. A obrovský kus práce byl odveden i ve vzájemné optimalizaci procesů a dalších synergických efektů.

Že se to ve dvou táhne vždycky lépe dokazují i naše čísla – od roku 2013 jsme totiž zvládli navýšit celkový objem výroby v Alper o 45 %, tržby narostly dokonce o více jak 66%.


Věříme, že i nadcházející roky pro nás budou víc než úspěšné. Máme mnoho plánů, které chceme zrealizovat a jelikož nespíme na vavřínech, tak si také rádi nastavujeme vysoké cíle. Tím nejaktuálnějším je v Prostějově meta 7000 vykovaných tun ročně.


Víme, že jsou to mj. právě silná partnerství, co nás neustále posunuje kupředu – a pomáhá naplnit naše poslání: „Pracovat tak, abychom si zasloužili dobrou budoucnost“.

Benefice na večírku

10. 12. 2018

Letošní rok se nám už pomalu chýlí ke konci a jsme rádi za to, že byl tak úspěšný. A jak jinak oslavit úspěšný konec roku než pořádným vánočním večírkem, který se konal 30. listopadu....více 

Jsme si vědomi toho, že za výsledky firmy nestojí jednotlivec, ale všichni zaměstnanci, kterým tímto patří velký dík! Večírek měl opravdu hodně nabitý program, a věříme, že si každý našel „to své“. Všichni se měli možnost vyfotit v připraveném fotoboxu, zkusit své štěstí v kasinu, vyzkoušet možnosti virtuální reality nebo si jen krásně užít taneční opojení. Celý program doprovázela vystoupení hudebních skupin Tripteto, Réva a So Fine.

 

Obzvláště vděční jsme však za to, kolik se nám podařilo vybrat peněz v naší tombole. Díky všem zúčastněným jsme dali dohromady úžasných 44 770 Kč, které poputují na dobrou věc charitě Most k domovu.

 

Charitu zastupuje její patronka, MUDr. Eva Hegmonová, která částku slavnostně převzala dne 18.12. 2018.

 

Nyní už nezbývá nic jiného než vám za celou společnost VIVA popřát šťastné prožití letošních vánočních svátků a co nejlepší vstup do Nového roku!

 

Kovářská pětka přilákala malé i velké závodníky

15. 11. 2018

Důkazem toho, že se běh těší stále větší oblibě napříč generacemi, byl i sobotní 5. ročník Kovářské pětky. Přes dvě stovky závodníků přilákalo nejen teplé slunečné počasí, ale i zajímavá trať továrním areálem....více 

Hlavní závod odstartoval před půl jedenáctou u 72. budovy zakladatel naší kovárny Čestmír Vančura. Závodnící vyrazili na pětikilometrovou trať společně s běžci štafet, kteří si místo štafetového kolíku předávali zářící oranžové kladivo. Nově se k nim na startu přidalo i 26 juniorů i odvážných dětí, pro něž byl připravený okruh o délce 1900 metrů. 

V závodním poli s nimi nechyběl ani úspěšný zlínský triatlet Petr Vabroušek, jeho dcera Věrka i syn Filip Vabroušek. Ten se také stal nejúspěšnějším závodníkem Kovářské pětky, když s časem 16:37 obhájil vítězství z roku 2016. Mezi ženami si nejlépe vedla Jana Žaludková, která doběhla do cíle s časem 20:28. Se ctí se s pětikilometrovou tratí vypořádali i zástupci z našich vlastních řad. Našim nejrychlejší běžcem byl Martin Bureš!

K5 předcházely i závody pro malé běžce do deseti let. Jim byly určeny zkrácené tratě o délce 180 a 360 metrů. I na nich se ale odehrávaly napínavé souboje, které všem čtyřiceti sedmi závodníkům vynesly minimálně perníkovou medaili. 

Pro závodníky a jejich fanoušky bylo po závodě připraveno tematické svatomartinské občerstvení jako v podobě tradičního husího kaldounu, chlebu s domácí paštikou nebo červeného vína.

Všem závodníkům bez rozdílu věku patří naše velké poděkování, za účast i trpělivost při čekání na zveřejnění výsledků. I přes drobné organizační nesrovnalosti s vyhodnocením jednotlivých kategorií se závod uskutečnil ve skvělé atmosféře, za kterou vděčíme právě hojné účasti běžců. Poučení a plní zážitků se už teď se těšíme na příští ročník.


Tým organizátorů Kovárny VIVA

 

Výsledková listina hlavního závodu na 5 km k dispozici zde:
http://www.behyzlin.cz/root/obsah/V%C3%BDsledky%202018/k5-vysledky-5km-absolutne.pdf

 

Píšou o nás zde:
https://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/filip-vabrousek-nastoupil-hned-po-startu-jana-zaludkova-bezela-strednim-tempem-20181112.html

Připravujeme oblíbený běžecký závod Kovářská pětka

31. 10. 2018

Běžecké klání s příznačným názvem „Kovářská pětka“ se již popáté uskuteční v továrním areálu bývalých Baťových závodů. Tentokrát se však bude konat v netradičním svatomartinském termínu, a to v sobotu 10. listopadu. Akce je součástí seriálu závodů pořádaného Běhy Zlín....více 

5. ročník běhu je určený hlavně dospělým, ale v případě zájmu také dětským závodníkům a vypsána je i kategorie pro nejzkušenější. Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje již v 10:11 hod. Zúčastnit se ho mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo. Start i cíl závodu je na ulici Vavrečkova u 72. budovy.

 

Pro závodníky a jejich fanoušky bude po závodě připraveno tématické svatomartinské občerstvení. „Akce tentokrát sice není součástí Dnů řemesel, ale věříme, že i tak přiláká všechny milovníky pohybu na čerstvém vzduchu, kteří si před svatomartinskou nedělí chtějí dát trochu do těla,“ uvádí za organizátory z Kovárny VIVA Zbyněk Rozsypal. 

 

Pořadatelé doporučují registraci předem na k5@viva.cz. Přihlásit se je možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závod do 9:30 hod.) Startovné je 50 Kč pro dospělé a 5 Kč pro děti. 

Propozice: https://www.viva.cz/propozice2018.pdf

 

 

 

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace