Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
  • Vše
  • Společnost
  • Personální
  • Podporujeme

Kovářská pětka přilákala malé i velké závodníky

Důkazem toho, že se běh těší stále větší oblibě napříč generacemi, byl i sobotní 5. ročník Kovářské pětky. Přes dvě stovky závodníků přilákalo nejen teplé slunečné počasí, ale i zajímavá trať továrním areálem....více 

Hlavní závod odstartoval před půl jedenáctou u 72. budovy zakladatel naší kovárny Čestmír Vančura. Závodnící vyrazili na pětikilometrovou trať společně s běžci štafet, kteří si místo štafetového kolíku předávali zářící oranžové kladivo. Nově se k nim na startu přidalo i 26 juniorů i odvážných dětí, pro něž byl připravený okruh o délce 1900 metrů. 

V závodním poli s nimi nechyběl ani úspěšný zlínský triatlet Petr Vabroušek, jeho dcera Věrka i syn Filip Vabroušek. Ten se také stal nejúspěšnějším závodníkem Kovářské pětky, když s časem 16:37 obhájil vítězství z roku 2016. Mezi ženami si nejlépe vedla Jana Žaludková, která doběhla do cíle s časem 20:28. Se ctí se s pětikilometrovou tratí vypořádali i zástupci z našich vlastních řad. Našim nejrychlejší běžcem byl Martin Bureš!

K5 předcházely i závody pro malé běžce do deseti let. Jim byly určeny zkrácené tratě o délce 180 a 360 metrů. I na nich se ale odehrávaly napínavé souboje, které všem čtyřiceti sedmi závodníkům vynesly minimálně perníkovou medaili. 

Pro závodníky a jejich fanoušky bylo po závodě připraveno tematické svatomartinské občerstvení jako v podobě tradičního husího kaldounu, chlebu s domácí paštikou nebo červeného vína.

Všem závodníkům bez rozdílu věku patří naše velké poděkování, za účast i trpělivost při čekání na zveřejnění výsledků. I přes drobné organizační nesrovnalosti s vyhodnocením jednotlivých kategorií se závod uskutečnil ve skvělé atmosféře, za kterou vděčíme právě hojné účasti běžců. Poučení a plní zážitků se už teď se těšíme na příští ročník.


Tým organizátorů Kovárny VIVA

 

Výsledková listina hlavního závodu na 5 km k dispozici zde:
http://www.behyzlin.cz/root/obsah/V%C3%BDsledky%202018/k5-vysledky-5km-absolutne.pdf

 

Píšou o nás zde:
https://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/filip-vabrousek-nastoupil-hned-po-startu-jana-zaludkova-bezela-strednim-tempem-20181112.html

Připravujeme oblíbený běžecký závod Kovářská pětka

31. 10. 2018

Běžecké klání s příznačným názvem „Kovářská pětka“ se již popáté uskuteční v továrním areálu bývalých Baťových závodů. Tentokrát se však bude konat v netradičním svatomartinském termínu, a to v sobotu 10. listopadu. Akce je součástí seriálu závodů pořádaného Běhy Zlín....více 

5. ročník běhu je určený hlavně dospělým, ale v případě zájmu také dětským závodníkům a vypsána je i kategorie pro nejzkušenější. Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje již v 10:11 hod. Zúčastnit se ho mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo. Start i cíl závodu je na ulici Vavrečkova u 72. budovy.

 

Pro závodníky a jejich fanoušky bude po závodě připraveno tématické svatomartinské občerstvení. „Akce tentokrát sice není součástí Dnů řemesel, ale věříme, že i tak přiláká všechny milovníky pohybu na čerstvém vzduchu, kteří si před svatomartinskou nedělí chtějí dát trochu do těla,“ uvádí za organizátory z Kovárny VIVA Zbyněk Rozsypal. 

 

Pořadatelé doporučují registraci předem na k5@viva.cz. Přihlásit se je možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závod do 9:30 hod.) Startovné je 50 Kč pro dospělé a 5 Kč pro děti. 

Propozice: https://www.viva.cz/propozice2018.pdf

 

 

 

Dnes slavíme významné výročí republiky

28. 10. 2018

Den vzniku samostatného Československa si připomínáme každoročně 28. října. Ale letos je tento den o něco výjimečnější. Od vzniku Československa totiž uplynulo přesně 100 let. A protože i Kovárna VIVA je hrdou českou firmou, rozhodli jsme se tento významný den oslavit, a to společně s našimi zaměstnanci....více 

V pátek 26. října tak na všechny naše zaměstnance čekalo příjemné překvapení v naší jídelně v podobě slavnostního oběda zdarma. Pochutnat si tak mohli na vynikajícím kuřecím řízku s bramborovým salátem. A jako speciální bonus ještě i se sladkou tečkou na závěr. Kdo nebyl v době oběda právě v zaměstnání a chystal se třeba na noční směnu, nepřišel zkrátka. Svůj slavnostní "oběd" měl připravený na své směně v krabičce. Výročí republiky jsme tak oslavili skutečně jak se patří.

 

 

 

 

Užili jsme si výlet do Zoologické zahrady Zlín

20. 10. 2018

Při pohledu na veselá zvířátka pookřeje srdce i toho nejdrsnějšího kováře, a proto jsme se v rámci utužování kolektivu rozhodli vzít celý tým Kovárny VIVA i s jeho rodinnými příslušníky na výlet do zlínské ZOO. Počasí nám přálo, a tak jsme nasedli na kola a vyrazili. A spokojených úsměvů na konci dne jsme se nemohli dopočítat!...více 

Vidíme se každý den v práci, sdílíme mezi sebou radosti i starosti a povídáme si o svých životech, ale
rádi se potkáváme i mimo areál naší kovárny. Jedním z takových setkání byl i letošní cyklovýlet do
ZOO Zlín. Nevšední zážitek si užívali jak naši zaměstnanci, tak i jejich nejbližší. Účast byla opravdu
hojná, mezi účastníky byly zastoupeny všechny věkové kategorie a my jsme měli radost, že můžeme
poznat rodiny našich kolegů.

 


Společně jsme si prošli celý areál ZOO, nechybělo ani něco dobrého na zub a na konci dne jsme se do
svých domovů vrátili unavení a spokojení.

 


Kolegové a kamarádi, děkujeme vám za příjemně strávený den a těšíme se na další ročník této akce!

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace