Aktuality

Sledujte aktuality za světa Kovárny VIVA.

Filtruj:
 • Vše
 • Společnost
 • Personální
 • Podporujeme

Hledáme zaměstnance na pozice Mechanik – nástrojař a Obsluha CNC – sériová výroba

22.3.2017

Do našeho týmu hledáme nové zaměstnance na pozice Mechanik – nástrojař a Obsluha CNC – sériová výroba...více 

MECHANIK – NÁSTROJAŘ

Pracovník dle výkresové dokumentace připravuje zápustkové nářadí pro naše kovací lisy. Podílí se na výměně kovacího nářadí. Použité nářadí připravuje k opětovnému použití, čistí je a brousí.

 

Požadujeme:

 • čtení výkresové dokumentace
 • manuální zručnost
 • vzdělání strojírenského zaměření - výhodou
 • dobrý přístup k práci, zodpovědnost

 

 

OBSLUHA CNC – SÉRIOVÁ VÝROBA

Pracovník obsluhuje CNC frézky nebo CNC soustruhy. Dle CNC programů obrábí výkovky. Připravuje potřebné nástroje a udržuje jemu svěřený stroj v pořádku. Hotové obrobky kontroluje. Práce je vhodná i pro pracovníky s minimálními zkušenostmi s obráběním kovů.

 

Požadujeme: 

 • znalost čtení výkresové dokumentace
 • znalost problematiky obrábění kovů, znalost technických postupů
 • vzdělání technického směru - výhodou

 

MÁM ZÁJEM

Hledáme zaměstnance na pozice Operátor kovací linky a Obsluha CNC - kusová výroba

1. 12. 2016

Do našeho týmu hledáme nové zaměstnance na pozice Operátor kovací linky a Obsluha CNC - kusová výroba....více 

OPERÁTOR KOVACÍ LINKY

Náplň práce: 

Pracovník obsluhuje kovací linku při výrobě zápustkových výkovků. Zajišťuje chod linky, obsluhuje zakládání kusů do lisu, spolupracuje při výměně zápustkového nářadí. Provádí samokontrolu – měření vyrobených dílů.

Požadujeme: 

 • manuální zručnost,
 • dobrý přístup k práci, zodpovědnost,
 • orientace v technické dokumentaci – výhodou.

OBSLUHA CNC - KUSOVÁ VÝROBA

Náplň práce: 

Pracovník obsluhuje CNC frézky nebo CNC soustruhy. Dle CNC programů vyrábí zápustkové nářadí pro naši kovárnu, připravuje si potřebné nástroje a udržuje jemu svěřený stroj v pořádku. Hotové výrobky kontroluje.

Požadujeme: 

 • vzdělání technického směru,
 • znalost čtení výkresové dokumentace,
 • praxe na CNC strojích,
 • znalost problematiky obrábění kovů, znalost technických postupů.

 

MÁM ZÁJEM

Ve zlínském továrním areálu vyroste architektonický skvost nejen pro kováře

1. 12. 2016

Tisková zpráva: Zlín - Průmyslu ve Zlíně se daří a mnohé firmy plánují další rozvoj, včetně investic do modernizace budov. Vedení Kovárny VIVA dokonce připravuje rekonstrukci původní Baťovy továrny. Důraz bude i tentokrát kladen na architekturu, kvalitu a příjemné prostředí....více 

„Snažíme se o citlivou konverzi budov, viditelně oddělujeme přístavby, pokud je nezbytně potřebujeme," vylíčil za Kovárnu VIVA Čestmír Vančura. Nyní má vedení společnosti před sebou mnohamilionovou investici do přestavby budovy číslo 95 ve výrobní zóně bývalého baťovského areálu.

„Jde o rozsáhlý projekt zahrnující jak stávající, tak nové budovy na místě těch původních," popsal pro Deník architekt a autor návrhu Pavel Míček. „Nejedná se již o kovárnu, ale o obrobnu a nástrojárnu továrnu využívající i nejmodernější technologie. Bude zaměstnávat významné množství lidí a provoz by přitom měl být velmi ohleduplný vůči městu," vysvětlil. Jeho projekt je založen nejen na dialogu starého s novým, ale také na určité revizi vztahu mezi člověkem a jeho pracovním prostředím.

„Projekt se bude realizovat etapovitě a jeho dílčí části jsou navrženy tak, aby umožňovaly proměnlivé využití i ve vzdálenější budoucnosti," upřesnil zlínský architekt, který má na svém kontě několik významných ocenění. Architekt Pavel Míček je známý také díky odvážnému návrhu renovace zlínského zámku. Nyní se více než rok zabývá plánováním unikátní továrny pro Kovárnu VIVA, která působí v několika budovách průmyslového areálu. Pro příští období plánuje VIVA zvýšení objemu výroby a služeb zákazníkům až o třicet procent.

„Rozšiřujeme oblast robotiky ve výrobě a výrazně investujeme do nových projektů v obrábění naší produkce apod.," vysvětlil Čestmír Vančura. „K tomu jsme doposud jen ve Zlíně investovali v posledních 3 letech více než 400 milionů korun," vyčíslil a zdůraznil, že projekt konverze komplexu hal nadčasové architektury firmy Tomáše Bati je příležitostí pokusit se o něco podobného. Kvalitní architektura by měla podpořit smysl podnikání vytvořit dobré podmínky pro práci. „V tom se s naším spoluakcionářem, společností Moravia Steel, dobře shodujeme," zmínil.

Zlín vyrostl z práce a výrobní firmy stále sledují původní autentickou linku ve vývoji města. Projekt za minimálně sto milionů korun již schválili památkáři a jeho realizaci tak nic nebrání. „V příštím roce bychom rádi dokončili projekt, získali stavební povolení a začali stavět. První etapu bychom rádi dokončili v roce 2018," informoval Čestmír Vančura.

vizualizace: Pavel Míček Architects

Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/ve-zlinskem-tovarnim-arealu-vyroste-architektonicky-skvost-nejen-pro-kovare-20161021.html

 

Den řemesel a Kovářská pětka jsou úspěšně za námi

3. 10. 2016

Letošní ročník se opravdu povedl. Dobře zorganizovaná akce v kombinaci se skvělým počasím zařídila, že se i přes poslední krásný teplý a slunný víkend vydalo do areálu stejné kvantum lidí, jako loni....více 

Na Kovářskou pětku se dokonce vydalo více běžců, než v minulém ročníku. Celkem 101 dětí, 113 dospělých a 4 tříčlenné štafety. Kromě amatérských sportovních nadšenců se letos na start postavili i profesionálové jako Petr Vabroušek, Filip Vabroušek, Hečko Martin nebo alpská sjezdová lyžařka Klára Křížová. Oproti předchozím ročníkům nenastoupil do závodu Honza Čelůstka, který se bohužel těsně před závodem zranil. I přes teplotu kolem 25°C běžci nasadili rychlé tempo a tak bylo možné v cíli pozorovat vypjaté boje o umístění v pořadí.Jsme velmi rádi, že ani symbolické startovné 49 Kč na dospělého běžce a 19 Kč na dítě Vás neodradilo, a tak jsme byli schopni vybrat 8 450 Kč, které poputují jako každý rok na dobročinné účely. Všem velmi děkujeme a věříme, že příští rok bude zase o krok lepší.Tak sportu zdar na startu Kovářské pětky 7. října 2017.Výsledky dětských kategorií nalezete zde.Výsledky dospělých kategorií naleznete zde.Výsledky absolutně naleznete zde.Fotogalerie z Kovářské pětky 2016 je uložena zde.
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace